Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

Festiwal Muzyki Progresywnej im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu 8-9 lipca 2017

festiwal beksiński animate koncerty toruń rydzyk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

animate

animate

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 100 postów
  • 29 wrz 2010 - 09:46
  •      test for echo

•      Nobody

•      Mężczyzna

•      silesia

•      gitara basowa

Atenszyn all planet...itd ;)

Już za tydzień z hakiem jest taka fajna impreza u bram Ojca Dyktatora. Odbędzie się w Amfiteatrze Muzeum Etnograicznego w Toruniu w dniach 8-9 lipca. Festiwal jest darmowy a organizatorzy przygotowali mnóstwo fajnych rzeczy no i oczywiście długie godziny koncertów kapel rockowych, progrockowych, progmetalowych w super oprawie nagłośnieniowej i oświetleniowej. Będzie naprawdę miło i profesjonalnie ;)

tutaj jest fajny przewodnik do pobrania: http://www.sinprogre...alowy-pobrania/

w dwa dni z muzyką zagrają zespoły z PL ale i zagraniczni goście

Nie ukrywam, że czujemy się zaszczyceni, że też nam się udało dostać na to szczególne dla nas wydarzenie i z zespołem ANIMATE otworzymy drugi dzień festiwalu  (niedziela) godzinnym koncertem o godz 16.00. Zagramy nasze numery oraz jeden cover RUSH  (w końcu nazwa zobowiązuje ;) )

festival_torun.jpg

W ogóle u nas od zeszłego roku zapadło trochę zmian i mamy nowego wokalistę. Ćwiczymy pracujemy aby w Toruniu pokazać się z jak najlepszej strony a jesienią zaszywany się w studio z naszym LP.

Jeszcze raz gorąco zapraszam, nie tyle na nasz koncert ale na cały festiwal bo to jest naprawdę fajna impreza na naprawdę znakomitym poziomie organizacyjnym.

a u nas dzieje się tak:

• 2

-----

Roll the Bones !!
https://www.facebook.com/animatemusic/

25.09.2004 Praga | 21.10.2007 - Mannheim | 29.05.2011- Frankfurt | 06.06.2013 - Berlin

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4200 postów
  • 28 wrz 2010 - 22:48
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Wydarzenie zostało odnotowane w kalendarzu KONCERTY.

Fajnie to wszystko gada! Jeno co to za cytat od 4:33? :D

• 0

19.10.2007 - Oberhausen
04.06.2013 - Kolonia
06.06.2013 - Berlin

animate

animate

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 100 postów
  •      test for echo

•      Nobody

•      Mężczyzna

•      silesia

•      gitara basowa

Dzięki Czejen !

zapraszam wszystkich którzy mają wolne moce czasoprzestrzenne w tym terminie i chęć ;)

P.S.

od 4:33 - chodzi  to złamanie w 7/8? ;) W sumie nie zastanawiałem się nigdy, numer ma z 10 lat jak nie lepiej. Pierwsze trzy dzwięki zawsze mi trochę przypominały Limelight - a Tobie co przypomina ?

• 0

-----

Roll the Bones !!

25.09.2004 Praga | 21.10.2007 - Mannheim | 29.05.2011- Frankfurt | 06.06.2013 - Berlin

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4200 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

a Tobie co przypomina ?

Dobre pytanie tzn. dzięki za klina albo jak kto wolo ćwieka. Wiem tylko, że chodzi o coś swojskiego.

Początek natomiast, przypomina mi utwór Jasia Hammera z filmu o dwóch elegancko ubranych panach. :D
  • 0

19.10.2007 - Oberhausen
04.06.2013 - Kolonia
06.06.2013 - Berlin

animate

animate

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 100 postów
  •      test for echo

•      Nobody

•      Mężczyzna

•      silesia

•      gitara basowa

Czejen no powiem CI ze daleko pojechałeś, ale coś w tym jest ;) podaj mi numer do swojego dilera ;)

swoja drogą fajne syntezatory tam były - słynne lata 80te ;)

• 0

-----

Roll the Bones !!

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  • 01 cze 2011 - 23:16
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Melduję się razem z ekipą. Do zobaczenia pod sceną. Znak rozpoznawczy - t-shirt RUSH (jeszcze nie wiem który).

Pewno nie dowiem się, który utwór Rush zagracie... powiedz przynajmniej, który w kolejności na setliście. Cheers :cheers:

• 0

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Dla tych, którzy być nie mogli albo im się nie chciało... żałujcie ;)

• 1

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4200 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Tempo przyśrubowane prawie jak w Saint Vitus ;)!  Ciekawy efekt! Chłopcy zagrali Miami Vice?

• 0

19.10.2007 - Oberhausen
04.06.2013 - Kolonia
06.06.2013 - Berlin

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 5661 postów
  • 29 wrz 2010 - 09:06
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

Co znaczy ta mina w 0:41? Czyżby Gedyla się lekko palnął na basie chwilę wczesniej? ;)

• 0
25.09.2004 - Praga
16.10.2007 - Rotterdam
17.10.2007 - Rotterdam
29.05.2011 - Frankfurt
06.06.2013 - Berlin

animate

animate

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 100 postów
  •      test for echo

•      Nobody

•      Mężczyzna

•      silesia

•      gitara basowa

Heeeejooooooo !

Przepraszam, ze dopiero teraz tu wchodzę i odpowiadam, ale miałem totalny mętlik weekendowy i od czwartku funkcjonowałem przynajmniej w 6 wymiarach równocześnie ;D

snowdog66 - wielkie dzięki że przyjechałeś na festiwal ! Chyba nawet nawiązaliśmy kontakt mentalno - wzrokowo - gestykulacyjny ;) byłeś chyba jednym z dwóch jakich widziałem na Festiwalu w koszulce zespołu spod znaku klonowego liścia ;)  powinieneś się odnaleźć na fotkach - o tutaj: https://www.facebook...481019401937417

Mam nadzieje że Wam sie podobało.  Organizator przylepił nam trochę łatkę Rush ale raz że nie mamy takich aspiracji, bo to nieskromne i raczej niemożliwe do zrobienia na tej planecie a dwa, że większosć naszych numerów jest mimo wszystko cieższa (choć bodaj  wiki pisze o RUSH jako progmetalu ;) i  w innym klimacie, choć ja osobiście najlepiej czuję się na tej lini pomiędzy rockiem a metalem.

No i dzięki za filmik ;) ANIMATE zagrał Animate - pszypadeq??? ;)

CZEJEN - tempo 106, wolniej niż na Counterparts. Już nie pamiętam, ale chyba  takie samo jak na R30, no i numer też ma podobną konstrukcję  "live", bo skrócone refreny itp. Miami Vice było - a jakże ;D - był GeFilter, było Miami :) zresztą nie tylko to bo elektronicznie mamy też zaaranżowane solo gitarowe Marcina i pare innych rzeczy.

cygnus74 - jasne że się rąbnąłem, ale nie myli się,  albo udaje że się nie myli tylko ten co nic nie robi ;D  przez  chwilę poszukiwałem dźwięku jak Cygan zasiłku ;D Taki to urok grania live i to jak jeszcze jest taka fajna publika ;), a to też nie jest dla nas łatwy numer, bo sporo rzeczy do ogarnięcia i jeszcze się trzeba samym graniem nacieszyć ;D.

Wielkie dzięki chłopaki. Ten koncert dał nam wiatru w skrzydła. Czekałem na taką chwilę z 12 lat -  od początku, jak tylko pomyślałem o tym aby zrobić taki projekt. Piękna sprawa i mam nadzieje ze to pociągniemy dalej. Na jesien zaplanowane studio...trzymcie kciuka ;)

W ogóle nie mógłbym nie napisać tego jaka to jest zarąbista impreza i naprawdę warto wygospodarować sobie weekend aby w przyszłym roku tam przyjechać i posłuchać naprawdę dobrych polskich (i nie tylko) zespołów. Ten amfiteatr, to miejsce i cały ten Festiwal to absolutnie klasa sama w sobie, tym bardziej, że wiem jakie problemy i logistyczne i finansowe mieli ludzie, którzy to organizują aby to dopiąć w całość. Wielki szacun dla nich bo to jedna wielka rodzina. Spotkałem tam więcej znajomych niż jak pojadę na moja rodzinną wioskę ;) o samym Toruniu jako mieście nawet nie wspomnę - magia ! Warto wpisać do kalendarza !

Zdjęcia nie oddają klimatu Amfiteatru ale tak się tam grało - no i nagłośnienie pierwyj sort, łącznie z konsoletą odsłuchową na scenie - jednym słowem "jak u mamy" ;)

pozdróweczki !

19983759_1780858008596892_76071556633294

Użytkownik animate edytował ten post 11 lipiec 2017 - 12:38

• 1

-----

Roll the Bones !!

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Wrzucam jeszcze dwa filmiki z pierwszego dnia festiwalu... w drugim stać mnie było tylko na "ANIMATE ME"  ;)

Jakość kiepska bo z telefonu ale lepszy rydz niż nic, jak to mówią :)

Użytkownik snowdog66 edytował ten post 11 lipiec 2017 - 16:22

• 0

animate

animate

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 100 postów
  •      test for echo

•      Nobody

•      Mężczyzna

•      silesia

•      gitara basowa

Byłem też na Flamborough Head. Akurat sobota to był luźny dzień dla nas bo w niedzielę jedyne co mi się udało zrobić dla siebie to rano wziąć prysznic w akademiku, wypić kawę na mieście i obejrzeć dosłownie fragmenty poszczególnych koncertów. W ogóle FH dziwnie i na początku przynajmniej bardzo nierówno zagrał, zaczęli numerem w którym gitara solowa się tak rozjeżdzała że miałem wątpliwości czy gosć w ogóle zna ich numery, potem nastąpił przełom po numerze akustycznym który zabrzmiał wprost monumentalnie i pięknie. Ogólnie podobało mi sie wszystko dopóki gitara solowa nie włączała przesteru na solówkach. Akustycznie gość grał świetnie, ale podobno to jakiś nowy człowiek w zespole. Nie wiem, nie znam za bardzo ich historii.

pozdrówki

p.s.

spływają pierwsze fotki https://www.facebook...e=3&pnref=story

• 0

-----

Roll the Bones !!

animate

animate

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 100 postów
  •      test for echo

•      Nobody

•      Mężczyzna

•      silesia

•      gitara basowa

Cześć Wam !

Jeszcze raz dzięki ekipie Hemispheres za przybycie, mam nadzieje ze widzimy się tam w przyszłym roku ;) trochę nas zespołowo ten Toruń zaskoczył ale jak najbardziej na pozytywnie, Jest mnóstwo fotek, sporo dobrych słów, relacji itd. co nas ogromnie cieszy i buduje ;)  nawet festiwalowe koszulki nam się sprzedały, nie licząc kilku sztuk  ;D

Zostawiam tutaj nasz klip z Torunia, tym razem nasz autorski numer "Back to Cold" 

pozdrówki

• 0

-----

Roll the Bones !!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: festiwal, beksiński, animate, koncerty, toruń, rydzyk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych