Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

R40 Documentary i 2112 40th

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów
  •      Grace Under Pressure

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Podobno w czwartym kwartale br. ma wyjść dokument dotyczący ostatniej trasy oraz jakieś okolicznościowe wydanie 2112 na czterdziestolecie. Z tego co się orientuję to już takie coś wyszło na winylu i w cyfrowej postaci. Deluxe też wcześniej było. Wychodzi na to, że będzie combo: 40th deluxe.
  • 0

Nie od razu Rzym zbudowano. Oczywiście z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego.

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Otóż to, correctomundo... oto sposób na to jak się nie narobić a zarobić ;)

• 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Ja nie kupuję żadnych deluxe, special edition itd płyt które już posiadam. Zamiast tego wolę zainwestować w zwykłe wydanie albumu którego nie mam w kolekcji. Zwłaszcza, że te deluxe wydania wcale tanie nie są, a w gruncie rzeczy nic nowego nie wnoszą.

• 0
Klub Antykrokodyla

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Akurat jeżeli mówimy o 2112 to wnoszą. MP też wniosło.
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

A co wnoszą? Rush nie mieli nigdy żadnych bonusów, chyba że live utworów już znanych.

• 0
Klub Antykrokodyla

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

W obydwu przypadkach surround, a w przypadku MP inny miks kilku utworów. Pisałem o tym na forum.
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Inny miks (jeśli to jest nowy miks) to już nie ten sam album. Surround, no cóż, ja nie słucham płyt w surround.

• 0
Klub Antykrokodyla

Moonchild

Moonchild

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 300 postów
  •      Moving Pictures

•      Karol

•      Mężczyzna

•      Kraków

Podobno w czwartym kwartale br. ma wyjść dokument dotyczący ostatniej trasy oraz jakieś okolicznościowe wydanie 2112 na czterdziestolecie. Z tego co się orientuję to już takie coś wyszło na winylu i w cyfrowej postaci. Deluxe też wcześniej było. Wychodzi na to, że będzie combo: 40th deluxe.

Co ma być w tym dokumencie ? może jakieś nagrania koncertowe, nie wiem czy czy nie pominęli jakiegoś utworu na R 40, bo jeszcze tego nie kupiłem.A oglądanie w necie przed zakupem nie leży w moim interesie.

• 1

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Na razie brak szczegółów. Ot taka zajawka, że będą próbowali doić. Jak wydadzą na video jakiś koncert z trasy T4E to się skuszę. Zwłaszcza, że mają zarejestrowany materiał.

• 0

Moonchild

Moonchild

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 300 postów
  •      Moving Pictures

•      Karol

•      Mężczyzna

•      Kraków

To cieszy takie info, bo z tego co pamiętam wtedy ostatni raz grali 2112 w całości w ogóle niezłe sety były.A nie wiesz jakie miasto ?

Dzięki za odpowiedź.

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Zapewne Toronto. Część z tego koncertu ukazała się na bonusowym dysku R40. Closer To The Heart, jest dostępne jako promo wydawnictwa na youtube. Jest tam jeszcze dostępne Natural Science.

• 0

mielu

mielu

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3795 postów
  •      Hemispheres

•      Piotrek

•      Mężczyzna

•      Warszawa

Przyznam , że oczekuję na to wydanie jako całość od A do Z.

• 0

1. 19.10.2007 - Oberhausen

2. 29.05.2011 - Frankfurt

3. 06.06.2013 - Berlin

4. ?. ?. ?   -    ?

Analog Kid

Analog Kid

Gadatliwy

• PipPipPipPipPip
  • 1484 postów
  •      Hemispheres

•      M

•      Mężczyzna

•      Toronto

Ja nie kupuję żadnych deluxe, special edition itd płyt które już posiadam. Zamiast tego wolę zainwestować w zwykłe wydanie albumu którego nie mam w kolekcji. Zwłaszcza, że te deluxe wydania wcale tanie nie są, a w gruncie rzeczy nic nowego nie wnoszą.

Są miejsca na świecie gdzie takie deluxy są w  rozbrajających cenach. Za ten zestaw zapłaciłem uwaga 7 dolarów kanadyjskich.

Załączone pliki

• 0

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Pozostają jeszcze do wydania pełne wersje z "Replay razy 3"... przecież nie kręcili tylko wybranych utworów z koncertów ;)

Toronto z '97 będzie wydane na bank... mają full show tylko dozują emocje i nasze kieszenie :)

• 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Są miejsca na świecie gdzie takie deluxy są w  rozbrajających cenach. Za ten zestaw zapłaciłem uwaga 7 dolarów kanadyjskich.

Mam obie płyty na remasterach z 1997, a Moving Pictures dodatkowo na MFSL. To mi wystarczy. Nowszych remasterów i tak bym nie kupił bo znając życie poziom kompresji byłby większy niż na tych z lat 90, co mi niezbyt pasuje zwłaszcza w rocku progresywnym.

Nie kupuję też żadnych koncertówek (w przypadku Rush to nie ma wielkiego sensu, grają dokładnie jak w studiu), żadnych DVD, także na mnie nie zarobią już więcej, tym bardziej, że nawet nowej studyjnej (jeśli wydadzą) nie kupię w ciemno.

• 0
Klub Antykrokodyla

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Jeżeli idzie o najnowsze remastery Rush, to zupełnie nie masz racji. Innymi słowy za bardzo generalizujesz opierając się na przypuszczeniach.

Jeżeli idzie o koncertówki, to wszystko od ATWAS do DS plus R30 jest wyśmienite. Na tych nagraniach jest mnóstwo smaczków. Czy serio uważasz, że słuchając tych krążków oddaję się bezsensownej czynności? 😀
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Jest niemal dokładnie taka sama, ciut gorsza w jednym utworze

http://dr.loudness-w...lbum/view/77031

http://dr.loudness-w...lbum/view/99047

To po co mi taki remaster?

Ja nie jestem fanem albumów koncertowych, dla mnie pozbawione są one konceptu,a w dodatku nigdy nie brzmią tak dobrze jak nagrania studyjne. Ale rozumiem, że wielu lubi płyty live. To rzecz gustu.

• 0
Klub Antykrokodyla

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Wydanie z 2011r. nie jest najnowszym remasterem. To po pierwsze. Po drugie dynamika to nie jest absolutny klasyfikator jakości nagrania. Ale tu już niebezpiecznie wykraczamy, standardowo, poza ramy dyskusji ;).
Podtrzymuję to co napisałem wyżej. Generalizując mijasz się z prawdą.

http://dr.loudness-w...bum/view/106671

Teza o tym, że płyty koncertowe nigdy nie brzmią tak dobrze jak studyjne, jest nie do obrony. W ramach logiki, naturalnie ;). To, że nie jesteś fanem takich nagrań jest dla mnie zrozumiałe. Rzutowanie tych upodobań na kondycję nagrań live całościowo, jest lekką przesadą.
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

To nie jest wydanie CD, a innych nie akceptuję. (Tzn winyle są ok, ale nie mam ich na czym słuchać).

Teza o tym, że płyty koncertowe nigdy nie brzmią tak dobrze jak studyjne, jest nie do obrony

Nie wiem czy nigdy, ale nie spotkałem się z albumem live, który brzmiałby lepiej niż studyjne wydawnictwo tego samego zespołu. Jest to zrozumiałe, gdyż na koncertach muzycy grają razem, więc wszystkie instrumenty nagrywane są razem. To nie może dać aż tak dobrego efektu, jak nagrywanie instrumentów osobno.

• 0
Klub Antykrokodyla

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Odkładając kwestie osobistych preferencji (akceptacja tylko CD i winyl też ok; nie dla surround) najnowsze remastery to kawał porządnej roboty. Takie są fakty.

Co do rejestracji koncertów, to owszem są takie gdzie wszystko jest nagrywane razem (mówię o profesjonalnych realizacjach), ale to są perły inżynierii dźwięku.
W znakomitej większości przypadków każdy instrument jest rejestrowany osobno. Gitary, wokal, bas, klawisze i każdy pojedynczy instrument perkusyjny są rejestrowane osobno. Jakbyś obejrzał jakiś koncert Rush na DVD to byś zobaczył ;).
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych