Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

Sprzęt na jakim słuchamy muzyki

HiFi sprzęt wzmacniacz głośniki itp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

cAmper

cAmper

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 134 postów
  • 29 lip 2015 - 19:06
  •      RUSH

•      Grzesiek

•      Mężczyzna

•      Józefów

Pewnie taki temat już był ale może warto odświerzyć. Proponuję krótką albo (oby) długą dyskusję na temat Waszych zmagań oraz doświadczeń ze sprzętem audio.

W szerokim rozumieniu tego słowa, dom, samochód, podróż, praca, plaża :) ... Z czego korzystacie i co możecie polecić a czego nie (!) w temacie środków do odtwarzania kochanej muzy. Plus wątek historyczno- narodowy (modne teraz słowa)  bo co jak co ale do ery tzw transformacji systemowej, to nie mieliśmy się czego wstydzić na arenie światowej. OK poniosło mnie, na arenie centralno-wchodniej Europy. :-)  :alien1:

• 0

Jestem najgorszym sortem Polaka. ! ! ! 

Kanon PL: Coma, Myslovitz, Perfect, Breakout, L. Janerka, I Ching, T. Nalepa, Maanam, VooVoo, Ciechowski

Kanon Int: The Doors, Rush, Led Zeppelin, Marillion, Depeche Mode, Sade, Simple Red, John Lee Hooker, Fourplay

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów
  • 17 sie 2014 - 11:48
  •      Grace Under Pressure

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

W pracy nie mam możliwości (grozi śmiercią, trwałym kalectwem, bądź wywaleniem z roboty). W podróży, z telefonu na gównianych słuchawkach. W drodze do pracy tzw. car audio :). Bez szału.

W domu amplituner Yamahy z epoki, kiedy producenci nie pisali głupot na temat mocy wyjściowej. Do tego zmodowany odtwarzacz Blu-Ray plus dysk typu NAS. To wszystko trzeszczy przez kolumny Tonsila (seria Siesta 5.1). Powiem tak, dobrze zrealizowane płyty brzmią na tym przyzwoicie, a kiepskim nic nie pomoże.

A co u kolegi? Krell, Rotel, Marantz czy skromny Hegel, a może jakaś lampka? ;)

• 0

Nie od razu Rzym zbudowano. Oczywiście z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego.

Vemod2112

Vemod2112

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2559 postów
  • 16 gru 2010 - 13:56
  •      PW, H, MP, GUP, PW

•      Rychu

•      Mężczyzna

•      Koszalin

Wzmacniacz i odtwarzacz cd - Yamaha, kolumny - Paradigm Titan (stendy), odtwarzacz bluryj - LG + 2 dyski 500 GB i 1 TB. Zestaw daje radę, aczkolwiek planuję wymianę kolumn bo lewa zaczyna charczeć.

W pracy słucham głównie radia internetowego lub jutuba oraz co tam przytaszczę z domu, wykorzystując służbowy zestaw komputerowy ze znośnymi głośniczkami Creative.

• 0

cAmper

cAmper

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 134 postów
  •      RUSH

•      Grzesiek

•      Mężczyzna

•      Józefów

Wstyd (albo nie) przyznać ale dopiero na 44urodziny zapodałem sobie sprzęt, dobrej jakości ale bez przepychu. Ojciec pracował latami w tzw zjednoczeniach związanych z elektroniką więc zawsze stały u nas najnowsze unitry, radmory, eltry, tonsile o kasprzkach nie wspomnę itp. Szczęściaż byłem i "podwórkowy bonzo". 

A potem posucha z braku czasu, kasy i pewnie zapału, który to jednak wrócił, jak akwarium po latach, w  domowe pielesze. 

Szukanie trwało długo a potem wizyta w salonie (tzw mus)  i porównanie w długi, jesienny poranek kilku dobrze zapowiadających sprzetów.

Padło finalnie  na  Maranza1504 plus parka Monitor'ów Audio BX2. Gra u bucy ! :P... Nagrywarka i odtwarzacz Panasonic z dyskiem twardym domykają temat. Ale słabo domykają.

A więc...

....szukam jeszcze odtwarzacza "blurej" i może ktoś z Was ma jakieś "dobre i niedobre" sugestie w tym temacie, nie grzebałem i nie bardzo wiem co kupić? 

• 0

Kanon PL: Coma, Myslovitz, Perfect, Breakout, L. Janerka, I Ching, T. Nalepa, Maanam, VooVoo, Ciechowski

Kanon Int: The Doors, Rush, Led Zeppelin, Marillion, Depeche Mode, Sade, Simple Red, John Lee Hooker, Fourplay

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Ile chcesz przeznaczyć na ten odtwarzacz?

• 0

cAmper

cAmper

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 134 postów
  •      RUSH

•      Grzesiek

•      Mężczyzna

•      Józefów

Tyl ile trzeba, bez rozbojów ale ja już kupuje dobrze albo wcale, w kilku kategoriach przynajmniej. 

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

W takim układzie pomocny może być wróżbita. Może na forum ktoś dysponuje takimi zdolnościami. Ja niestety wymiękam.
  • 0

cAmper

cAmper

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 134 postów
  •      RUSH

•      Grzesiek

•      Mężczyzna

•      Józefów

OK tak do powiedzmy 700 zł, chodziło mi o "przewagę jakości" nad szukaniem "najniższej ceny". Takie podejscie preferuję w muzyce i się zwykle sprawdza. 

• 0

Ghost Rider

Ghost Rider

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 758 postów
  • 06 paź 2010 - 19:16
  •      PeW

•      Jacek

•      Mężczyzna

•      Łódź

Poszukaj używanego Oppo BDP-83. Zapłacisz trochę więcej, ale i tak będziesz miał rewelacyjny stosunek cena/jakość. Dodatkowo hi-res i SACD w pakiecie.

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Ten model Oppo to bardzo dobry wybór. Niemniej, ciężko go będzie wytargać na rynku wtórnym. Za $500 masz go od ręki, no ale to znaczne przekroczenie Twojego budżetu. Proponuję śledzić tą aukcję i zobaczyć za ile pójdzie:

http://www.ebay.com/...I4AAOSw14xWLSGe

1. W jaki sposób zamierzasz podłączyć odtwarzacz do amplitunera? Masz dwie opcje albo HDMI albo dwa kanały po analogu. Ten wybór zdeterminuje czy potrzebujesz odtwarzacz z analogowymi wyjściami. Ten Oppo ma właśnie bardzo chwalony tor analogowy.

2. Czy zależy Ci na możliwości odtwarzania płyt SACD oraz DVD-Audio?

• 0

cAmper

cAmper

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 134 postów
  •      RUSH

•      Grzesiek

•      Mężczyzna

•      Józefów

Dzięki auckję śledzę, sprzet wypada bardzo dobrze ale niemniej jednak powyżej 1,5k pln  to za blurej'a nie dam. Uzywany wchodzi w grę jak najbardziej.

1.Wejdę po analogu lub hdmi (mam 7wejść) więc tu obie opcje są OK, hdmi daje jednak lepszą jakość. 

2. SACD nie ale DVD-Audio tak (!), mój stary panasonic już powoli siada...

....mhmhm wstyd przyznać ale płyt blue-ray do tej pory nie kupowałem bo były drogie i z małym wyborem, przynajmniej  kilka lat temu ale teraz własnie widze, że są  b.dostępne i już nawet  kilka (np 4*RUSH!) pozycji sobie sledze na alledrogo. 

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

HDMI daje jakość bez strat. Ale ta jakość jest tak dobra jak przetworniki DAC i reszta toru audio, które masz w amplitunerze. Dlatego ten Oppo to bardzo dobry wybór w Twoim przypadku, gdybyś spiął go po analogu.

Z innej beczki, jakie płyty DVD-Audio posiadasz w swojej kolekcji? U mnie tylko Porcupine Tree. I nie wiem czy ktokolwiek działa jeszcze w tej materii.

SACD owszem, jeszcze dyszy. Rozwija się też rynek na pliki DSD. Można sobie z takich plików przygotować płytę SACD-R. Przykładowo I'Robot jest dostępny właśnie w postaci plików DSD. Nie każdy ma sprzęt audio, który odtworzy taki format.

• 0

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6147 postów
  • 29 wrz 2010 - 09:06
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

płyt blue-ray do tej pory nie kupowałem

Kup i zobacz różnicę.

Druga sprawa, że czasem jeden koncert na BD w porównaniu do innego na BD to inna bajka (nie mówiąc już o tzw. SD BD, jak na przykład Rush in Rio)

• 0
25.09.2004 - Praga
16.10.2007 - Rotterdam
17.10.2007 - Rotterdam
29.05.2011 - Frankfurt
06.06.2013 - Berlin

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Przypomniało mi się w kwestii DVD-A, że za tym formatem optuje już tylko S.Wilson. Mamy zatem trochę remiksów KC, Yes, JT i paru innych.
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4578 postów
  • 28 wrz 2010 - 22:48
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

No i SBB New Century.
  • 0

19.10.2007 - Oberhausen
04.06.2013 - Kolonia
06.06.2013 - Berlin

Ghost Rider

Ghost Rider

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 758 postów
  •      PeW

•      Jacek

•      Mężczyzna

•      Łódź

I dla tych remiksów Wilsona - tych, które się już ukazały i tych, które mam nadzieję będą się sukcesywnie ukazywały - zwłaszcza Yes i King Crimson, klocek, który odtworzy DVD-A to konieczność.

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Pozwolę sobie niezgodzic się z tym podejściem. Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest zakup tych płyt oraz odtwarzacza, który jest w stanie odtworzyć pliki wielokanałowe flac. Zawartość płyty DVD-A można zgrać na dowolnym komputerze wyposażonym w zwykły czytnik DVD. Pliki ładujemy na pendrive lub dysk usb, ewentualnie odtwarzamy po sieci.
  • 0

Ghost Rider

Ghost Rider

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 758 postów
  •      PeW

•      Jacek

•      Mężczyzna

•      Łódź

Niekoniecznie, jeśli odtwarzacz BD, który i tak ma być zakupiony ma w "pakiecie" możliwość odtwarzania tego formatu, to każdy zakup kolejnego pudełka wydaje się opcją mniej oszczędną.

Oczywiście, można się w tym miejscu zastanowić, czy nie lepiej kupić odtwarzacz, który poradzi sobie z każdym formatem włączając w to obrazy BD i pliki DSD, zainwestować w pokaźny dysk i wtedy faktycznie może wyjść taniej.

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Jeśli mamy taką funkcjonalność w pakiecie to nie ma się co zastanawiać, tylko brać. Problem w tym, że mamy do dyspozycji budżet 700zł. Odtwarzacze z obsługą DVD-A do najtańszych nie należą. Jeżeli weźmiemy pod uwagę nowy sprzęt, to na placu zostaje chyba tylko Pioneer. Niestety model BDP-450 wyszedł już z produkcji (używka za 700zł). Sensownym rozwiązaniem jest dostępny BDP-170 z obsługą SACD(bez DVD-A). Nowy można dostać za ok. 500zł. Płyta DVD-A to skompresowany LPCM i odtwarzanie z pliku będzie identyczne z tym z płyty.

Chyba nie wyraziłem się jasno w poprzednim poście. Cały czas mam na myśli zakup odtwarzacza Blu-Ray, który może odtwarzać pliki z dysku bądź pendrive'a. Dzisiaj to standard.

PS. Zadałem sobie trud i sprawdziłem ten BDP-170. Odtwarza flac 24/192. Wielokanałowe też.

Mój werdykt: polować na używany Oppo BDP-83 lub brać nowego Pioneer'a BDP-170.

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1705 postów

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Tymczasem, kolega cAmper może się pochwali swoją kolekcją płyt DVD-Audio?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych