Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

Vapor Trails Remaster 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Słucham właśnie VT po remasteringu (źródło HD Track) na słuchawkach (co by poczuć różnicę) i muszę Wam powiedzieć, że jak dla mnie jest dużo, dużo lepiej!!! Brzmienie selektywne, brak ściany i natłoku dźwięków, instrumenty idealnie rozplanowane, wokal Geddy'ego nie jest wreszcie tak przytłoczony brzmieniem instrumentów. Właściwie to mogę stwierdzić, że czuje się jak bym słuchał ich nowej płyty. Po prostu REWELKA a morda sama mi się śmieje xD ... pomimo tego, że słucham z YouTuba :) POLECAM!!!
  • 0

afterimage69

afterimage69

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3007 postów
  •      grace under pressure

•      wiesław

•      Mężczyzna

•      gitara

Toś mnie ucieszył, bo kocham tą płytę! Właściwie, to z Vapor u mnie wszystko wróciło, cały szał na Rush!
  • 0

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Myślę After, że nie jesteśmy jedyni na forum, którzy doceniają i szanują VT... chociaż z tego co czytałem są też i malkontenci :/ Kompozycyjnie to zawsze była świetna płyta i basta!!! Nawet miks (fakt faktem, trochę kulawy) mi tak bardzo nie przeszkadzał. A teraz po remasteringu to już po prostu miodek cieknący po ustach :P Mój ukochany "Freeze" wreszcie brzmi tak jak powinien. Zwróćcie uwagę na całkowicie przearanżowany ostatni utwór, czyli na "Out Of The Cradle". W ogóle różnic jest tyle, że mam roboty na cały tydzień co by to wszystko wyłapać. W nocy odpadłem przy trzecim przesłuchaniu ze słuchawkami na uszach... przynajmniej rano budzik mnie nie budził :D
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Będzie dostępne na nośniku fizycznym? Ten materiał pochodzi z HDTracks.
  • 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów
  •      Grace Under Pressure

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Podobno będzie. Podobnie jak wszystkie remastery z HDtracks. Ale kiedy, to mi nie wiadomo. Biorąc pod uwagę parametry techniczne podejrzewam, że wydadzą to przynajmniej na płycie DVD. (wystarczy standard DVD-Video, czyli każdy odtwarzacz to pociągnie).
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Myślę After, że nie jesteśmy jedyni na forum, którzy doceniają i szanują VT... chociaż z tego co czytałem są też i malkontenci :/ Kompozycyjnie to zawsze była świetna płyta i basta!!! Nawet miks (fakt faktem, trochę kulawy) mi tak bardzo nie przeszkadzał. :D

Swietna plyta ale dramatycznie nagrana... Do dzis nie rozumiem, czemu, kto tak akurat wymyslil? czy to jakas moda? czy uklon w strone sluchania na kompie w tych wszystkich obrazajacych uszy i wrazliwosc muzyczną formatach empe?
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

tej płyty nic nie jest w stanie uratować chociaż utwory tutaj są o wiele lepsze niż te z ostatniej płyty, oczywiście wspomniane Freeze mi się w ogóle nie podoba. Ten album dla mnie zaczyna się od Ghost Rider, a kończy na Sweet Miracle
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Dla mnie też zaczyna się od Ghost Rider, choć... One Little Victory jest na tyle ostry, nietypowy dla Rush, że wart jednak uwagi. Do końca jednak muzyka daje radę... Szczególnie Vapor Trails mnie bierze. Tylko, zeby nie był tak "brudno" nagrany...
  • 0

mielu

mielu

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3795 postów
  •      Hemispheres

•      Piotrek

•      Mężczyzna

•      Warszawa

One Little Victory nietypowy dla Rush ?! W takim razie Driven z poprzedniej płyty to co kartka na mięso ?
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

One Little Victory jest nietypowy jak na Rush, podobnie jak Stick It Out na Counterparts, nie lubię tych utworów.
  • 0

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

oczywiście wspomniane Freeze mi się w ogóle nie podoba

"Freeze" to progresja (we właściwym tego słowa znaczeniu) w każdym calu, a takie utwory RUSH lubię najbardziej. Ten łamie w wielu aspektach ogólnie przyjęte konwencje (struktura, harmonia, metrum) i dlatego jest taki interesujący... przynajmniej dla mnie. A podobanie się lub nie to kwestia odbioru emocjonalnego a z tym jak z gustami... nie dyskutuje się :/

PS. Tak ogólnie to muszę stwierdzić, przeglądając różne tematy i wątki na forum, że jesteś LS strasznym malkontentem... ale to dobrze wg. mnie, bo mobilizuje to innych do dyskusji a o to przecież w tej całej zabawie chodzi, czyż nie??? :D
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

ja po prostu mam duże wymagania;) Rush w każdym razie nie mam zamiaru oszczędzać tylko dlatego że są moim ulubionym zespołem, wręcz przeciwnie od nich wymagam więcej. nie wiem czy Freeze to progresja, dla mnie ten kawałek brzmi jak jakieś Radiohead i to tutututut irytujące. Nie lubię i już, a o progresywności tego kawałka nie będę się wypowiadał, choć warto porównać ten progres z progresem jaki był w Jacob's Ladder powiedzmy. I nie muszę chyba dodawać co wygrywa pod każdym względem. na Vapor Trails najbardziej lubię Earthshine, jest tam też coś na kształt solówki, poza tym dobrze się słucha, ma to klimat. A Freeze to jeden z gorszych kawałków Rush, absolutnie, obok Cut To The Chase można sobie postawić, chociaż tu smęcą dłużej.
  • 0

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6506 postów
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

To Cut To The Chase czy Stick it Out?
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

oba
  • 0

snowdog66

snowdog66

Rozmowny

• PipPipPipPip
  • 659 postów
  •      Hemispheres

•      SM

•      Mężczyzna

•      MM

•      keyboardy

Jeśli miałbym widzieć jakieś podobieństwa "Freeze" do innych utworów i wykonawców to postawiłbym raczej (szczególnie w partiach gitarowych) na Karmazynowego Króla z Larks' Tongues in Aspic Part II. "Earthshine" to bardzo dobry wybór, brawo LS :) , ale co do "Cut To The Chase" się oczywiście nie zgadzam. To jak dla mnie jeden z najlepszych utworów z CP (obok Animate i Alien Shore) a i w ogólnej twórczości RUSH też się wyróżnia... poza tym bardzo dociera do mnie emocjonalnie. Zawsze się zastanawiałem dlaczego nigdy nie grali go na żywo, bo wydaje się (i nie tylko mi), że to utwór stworzony na koncerty. Jacobs oczywiście miażdży klimatem i progresywną strukturą, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Trochę się tu offtopuje. Chodzi o remaster VT. Słucham tego na okrągło (laptop + słuchawki) i muszę przyznać że jest bdb. Jest selektywnie, jest dynamicznie. Szczególnie perkusja, jako instrument stricte akustyczny na tym skorzystała. Na chacie odpalę hifi.
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

"Earthshine" to bardzo dobry wybór, brawo LS :) , ale co do "Cut To The Chase" się oczywiście nie zgadzam. To jak dla mnie jeden z najlepszych utworów z CP

Popieram w 100%.
  • 0

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6506 postów
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

Cut To The Chase życzyłem sobie zobaczyć w set liście jeszcze przed startem CA Tour. Niestety się nie pojawił.
  • 0

mielu

mielu

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3795 postów
  •      Hemispheres

•      Piotrek

•      Mężczyzna

•      Warszawa

Jeśli miałbym widzieć jakieś podobieństwa "Freeze" do innych utworów i wykonawców to postawiłbym raczej (szczególnie w partiach gitarowych) na Karmazynowego Króla z Larks' Tongues in Aspic Part II. "Earthshine" to bardzo dobry wybór, brawo LS :) , ale co do "Cut To The Chase" się oczywiście nie zgadzam. To jak dla mnie jeden z najlepszych utworów z CP (obok Animate i Alien Shore) a i w ogólnej twórczości RUSH też się wyróżnia... poza tym bardzo dociera do mnie emocjonalnie. Zawsze się zastanawiałem dlaczego nigdy nie grali go na żywo, bo wydaje się (i nie tylko mi), że to utwór stworzony na koncerty.
Jacobs oczywiście miażdży klimatem i progresywną strukturą, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Jeśli o mnie chodzi to na Counterparts nie ma słabego utworu , a CTTCH jest w czole.
  • 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów
  •      Grace Under Pressure

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Everyday Glory jakoś mi nie leży, ale CTTCH kryształ ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych