Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

Rush - Berlin 2013 - wspomnienia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Myyz wrócił. Wspomnienia w trakcie dnia :) Ale o co cho z tą etykietą? Hmm...

Na Wielkanoc Czejenisko uwarzyło trzy warki na wiadomą okoliczność. Koelsch, autorski red ale i czeski leżak. Uwarzyło, przywiozło i wypiło w doborowym towarzystwie :). Lista obecności jest jeszcze okołowielkanocna, tak więc pozostałych zasłużonych proszę o wyrozumiałość.
  • 0

Macdom

Macdom

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 120 postów
  •      Moving Pictures

•      Maciej

•      Mężczyzna

•      nie ;__;

Z chęcią bym tam pojechał, ale pieniędzy zabrakło... Cóż, czekam na kolejną trasę po Europie.
  • 0

sanchez87

sanchez87

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 407 postów
  •      HYF

•      Ania

•      Kobieta

•      City Of Seven Moutains

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 1

sanchez87

sanchez87

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 407 postów
  •      HYF

•      Ania

•      Kobieta

•      City Of Seven Moutains

Kurcze przesadziłam chyba z wielkością tych zdjęć :o :o :D
  • 0

Vemod2112

Vemod2112

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2560 postów
  •      PW, H, MP, GUP, PW

•      Rychu

•      Mężczyzna

•      Koszalin

Kurcze przesadziłam chyba z wielkością tych zdjęć :o :o :D

Dlaczego? Bardzo dobra. :D
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

PS żona skwitowała mnie jednym krótkim słowem: buc.

Żona ma rację, przy okazji przekaż pozdrowienia, Wiechu:)
Buc, bo jeśli jest okazja, żeby coś zrobić, trzeba to po prostu zrobić. Legendy chodzą po swiecie o dziadach, co na łożu śmierci nieodmiennie wzdychają: a mogłem zrobić to i tamto. A szkoda, że tego nie zrobiłem.
Wszystko pozostaje kwestią motywacji: nie miałeś motywacji na Rush, to nie pojechałeś. Żadne tam "priorytety" czy inne samowymówki:) Ja tak miałem dwa lata temu: zabrakło motywacji, nie pojechałem.

Ale bylem w Pradze w 2004. Koncert praski uważam za znacznie lepszy (był znakomity), od berlińskiego (był dobry, solidny i efektowny). Na pewno jednak warto było jechac do Berlina.
Około drugiej w nocy po koncercie siedzimy przy becku i rozmawiamy. Beck's już któryś z kolei, więc dyskusja płynie. Gość spędził koncert koło konsolety (tak ma, zawsze się tam dekuje). Strasznie najeżdżał na akustyków, podobno jak bas się wysypywał w jakimś kawałku, facet zamiast pracować suwakami, klikał sobie w komórkę, nie patrząc na scenę.
Myślę, że troszke przesadzał, choć (stałem w FOS ale nie pod sceną), bywały takie nieciekawe momenty, jak jakież piskliwie rzężenie Alexa w The Wreckers, co całkiem zabiło melodyjność refrenu. Ale klopsów, moim zdaniem, nie było dużo.

Pomysł ze smykami fajny, choć właściwie było je słychać tylko w dwóch, moze trzech kawałkach (z perspektywy FOS). Ale może o to chodziło, żeby robiły na niewidzialne tło (choć Panowie wyłapali w tym niewidzialnym tle perełkę:)))) z dużym smykiem...).

Praga była lepsza, bo ciekawsze solo wysadził wtedy Neil (te przejścia do swingu! palce lizać), filmiki ilustracyjne były znacznie fajniejsze (niby duperela pozamuzyczna ale jednak tworzy niepowtarzalny raszowy klimacik...), wreszcie setlista była bardziej energetyczna. Ale musiała być: trasy jubileuszowe są z zasady "listami przebojów". Tutaj, w Berlinie, bywały momenty, ze dynamika i dramaturgia koncertu siadały (choćby w pierwszym secie).

Natomiast oprawa swietlna bez zarzutu, momentami były takie zajazdy pink floydowskie troszke nawet:) Deszcz ze swiateł, bedący przedłużeniem deszczu na filmiku (The Wreckers) to rewelacja.

Co jeszcze? Alex z nowymi piórami bardzo fajny, choć szkoda, że nic nie gadał (mnie do dziś rozwala jego praska imitacja jazzowego śpiewu:)) Panowie Alex i Geddy niebawem (w lecie) kończą sześć dych, więc szacunek głową do stop za formę....

W Polsce wciąż nie uświadczysz raczej na rockowym koncercie statecznych pań w wieku emerytalnym, podrygujących w sektorze Front of Stage:) A w Berlinie naliczyłem tylko wokoło mnie trzy takie sztuki. Organizatorzy nie upychają ludzi na siłę w hali: biletów w FOS naprawdę już nie było, przeznaczono ich własnie tyle, żeby mieć komfort oglądania koncertu, a nie tarzania się po ciałach ziomków.

Reasumując: dla oddanego na śmierć i życie fana koncert był pewnie orgazmem. Dla fana rozsądnego i nie napalonego, był bardzo fajnym wydarzeniem z kilkoma uwagami. Na pewno warto było być i dlatego, Afciu, jesteś i będziesz bucem:))

Do następnej okazji. Panie i Panowie, moim zdaniem doczekamy się w przyszłym roku trasy... R40:) Jakby nie patrzeć, tak wychodzi.....
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Bajka o trollu i trzech gnomach.
  • 0

Baszek

Baszek

Niemowa

• 41 postów
  •      Permanent Waves

•      Adrian

•      Mężczyzna

•      Trochę na Gitarze

Troszkę może ode mnie, pierwszy raz na Rush. Dla mnie ogromne przeżycie, marzenie spełnione, we własnych oczach niedociągnięć jakichkolwiek brak, jak Bóg da być na kolejnym to sobie porównam, który lepszy. A tak od strony mini recenzji, ukłony za oprawę wizualną majstersztyk. 60 lat na karku, gdzie to widać lub słychać, chłopaki łoją aż miło, to są perfekcjoniści w każdym calu. Stałem w FOS, jakiś 3 rząd od barierek naprzeciw Neil po lewej Alex a po prawej wiadomo Geddy. 2 pierwszych panów widziałem bez zarzutu do Geddiego musiałem się trochę wychylać ale ruszał się po scenie, nie mogę więc narzekać na niego. Set pierwszy w większości pokłony dla lat 80-tych i płyt wtedy wydanych fajnie to wyszło, chociaż czekałem na Far Cry oczywiście mnie nie zawiódł. Set drugi nie wiem co niektórzy narzekają że za dużo kawałków z nowej płyty moim zdaniem bardzo dobrze że tyle jest, płyta jest zajebista trzeba promować, zabrakło mi tylko BU2B :(. Na koniec klasyka: Tomek, Spirit,2112, i widoczne ożywienie wśród publiczności, bezcenne. Co by się nie rozpisywać za bardzo, tam trzeba było być, słuchać i oglądać. Ave RUSH !!!
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Berlin, you sang along to every song! Magical.

https://www.facebook...theband?fref=ts
  • 0

Vemod2112

Vemod2112

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2560 postów
  •      PW, H, MP, GUP, PW

•      Rychu

•      Mężczyzna

•      Koszalin

Panie i Panowie, jest nasz koncert!!!!!!
http://www.dimeadoze... ... ls.torrent
  • 0

myyz

myyz

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 433 postów
  •      Counterparts

•      Marek

•      Mężczyzna

•      Tor(uń)onto

Rush, dwa, trzy! Mój trzeci raz i ... ech dupę urwało :-) Praga wielki sentyment - pierwszy koncert, Frankfurt i Berlin.

Mell szkoda, że nie odebrałeś tel.

Piękny koncert, jak zawsze zresztą. Dla mnie ze wszystkich 3, które widziałem, najfajniejszy. Główny powód - znalazłem się w FOSie, bardzo blisko sceny, gdzieś tak między Alexem i Neilem w 3-4 rzędzie. Inny odbiór niż np. we Frankfurcie, gdzie stałem tak w połowie płyty.

Czytając wcześniejsze wpisy już wiem, kto machał małą flagą :-) Pozdrowienia

Obawiałem się po setlicie. Mile zaskoczenie. Kawałki z nowej płyty w wersji live zabrzmiały świetnie. Podobnie zresztą jak numery z lat 80, które do tej pory nie były moimi naj. Power Windows chodzi w odtwarzaczu już drugi dzień ;-) Oprawa jak zawsze na najwyższym poziomie. Robi wrażenie.

Najlepsze momenty:
Subdivisions na początek, świetny The Analog Kid i coś co mnie wzruszyło szczególnie czyli Bravado, The Garden, którego jeszcze kilka m-cy temu, myślałem, że nie usłyszę w wersji live ze względu na smyki.... W końcówce Manhattan Project, solo Neila, które zawsze porywa (chociaż zgodzę się z Mellem, że to z Pragi dużo fajniejsze ale nie czepiajmy się). Red Sector A, YYZ i The Spirit Of Radio - chrypa po dziś :-D Tom Sawyer i 2112. Czyli końcówka koncertu wyborna, w klimacie. Chociaż ja myślę, że to ostatnia trasa Rush w Europie, to mam nadzieję na R40.

PS. Oglądam wasze zdjęcia i wiem już, że otarłem się z Cygnusem i Czejenem po koncercie w okolicach budki z gadżetami.

Jakość, ilość, rodzaj gadżetów mnie zawiodła

mała próbka Neila:

The Garden z mojej perspektywy:

oraz kilka fotek:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 1

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6505 postów
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

Myyz podpowiedz, który z Was to Rush, a który Rash? ;)

PS: Ray Daniels (Exit... Stage Left)

Dołączona grafika

Nasi tu byli... ;)

Dołączona grafika
  • 1

justisza

justisza

Niemowa

• 2 postów
  •      Signals

•      Justyna

•      Kobieta

myślę,ze sprawię trochę radości tym którzy byli w Berlinie na koncercie tak jak ja - poniżej link do moich zdjęć ;-)

proszę o obfite komentarze

http://fotojustisza.... ... erlin.html

8-)
  • 1

myyz

myyz

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 433 postów
  •      Counterparts

•      Marek

•      Mężczyzna

•      Tor(uń)onto

Cygnusie drogi, otóż jak powiedział pewien laik, u nas w Polandzie nawet koszulki nieumiejętnie podrabiają xD kolega obok to obywatel Toronto, spotkany wcześniej w Poznaniu, obok którego stoi obywatel Tor(onto)unia.

Justisza piękne foty, bardzo profesjonalnie zrobione, gdzie tam nasze "komórkowe" do Twoich :)

jeszcze coś: www.youtube.com/watch?v=Za_Tq5wvHWE
  • 0

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6505 postów

•      Middletown

•      Mężczyzna

Cygnusie drogi, otóż jak powiedział pewien laik, u nas w Polandzie nawet koszulki nieumiejętnie podrabiają xD kolega obok to obywatel Toronto, spotkany wcześniej w Poznaniu, obok którego stoi obywatel Tor(onto)unia.

Po koncercie w kolejce do źródełka, stał parę osób przede mną ktoś z napisem "Eyns Tsvey Dray Dupa!!" na plecach. Może to byłeś Ty?
  • 0

myyz

myyz

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 433 postów
  •      Counterparts

•      Marek

•      Mężczyzna

•      Tor(uń)onto

Po koncercie w kolejce do źródełka, stał parę osób przede mną ktoś z napisem "Eyns Tsvey Dray Dupa!!" na plecach. Może to byłeś Ty?

na to wychodzi :D bo już po odejściu od źródełka odwróciłem się i widziałem w oddali Ciebie i (chyba) Czejena z przewieszoną przez ramię flagą... zgadza się?

• 0

edek77

edek77

Niemowa

• 38 postów
  •      Counterparts

•      Sebastian

•      Mężczyzna

Ja bylem po raz pierwszy i nie po raz ostatni ;) Koncert pierwsza klasa !!!! Widzialem mase koncertow ale ten bym wyjatkowy,niemalze magiczny....Od Subdivisions do 2112 na przemian wlos sie jezyl na glowie to przechodzily ciarki po plecach :)
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

na to wychodzi :D bo już po odejściu od źródełka odwróciłem się i widziałem w oddali Ciebie i (chyba) Czejena z przewieszoną przez ramię flagą... zgadza się?

Zgadza się! Flaga na prawym ramieniu a trofeum na lewym :) .
  • 0

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6505 postów

•      Middletown

•      Mężczyzna

Zgadza się! Flaga na prawym ramieniu a trofeum na lewym :) .

A no właśnie. Może, choć to nieładnie, ale czas pochwalić się naszymi trofeami :)
  • 0

kamil

kamil

Niemowa

• 11 postów
  •      a forewell to king

•      Grzegorz

•      Mężczyzna

•      nie

no i B A J K A sie skończyła - dlaczego tak szybko , ja chce więcej . może za rok , może za więcej , moze ...... a gdyby tak na stadionie powiedzmy narodowym eh marzenia . p.s. a nocleg znalazłem na haha Warszawskiej
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych