Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

Counterparts na SACD !!!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

I czemu takie filmy nie dostają oskara?!
  • 0

19.10.2007 - Oberhausen
04.06.2013 - Kolonia
06.06.2013 - Berlin

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6506 postów
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

Bo temu !!!

• 0
25.09.2004 - Praga
16.10.2007 - Rotterdam
17.10.2007 - Rotterdam
29.05.2011 - Frankfurt
06.06.2013 - Berlin

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

•      Livry Gargan / Chrzanow

Porownywalem   CD do wersji SACD ... Ta ostatnia o niebo lepsza  ! Porownywalem rowniez Presto z plikiem 24/96  i SACD ... I znowu ta ostatnia brzmi lepiej . W przeciwienstwie do ciebie jestem PRAWIE pewny ze bedzie ciag dalszy wznowien w HD Audio na nosnikach fizycznych tzn SACD lub BR Audio ... Kasa zawsze jest kasa ! ;-)

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów
  •      Grace Under Pressure

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Co do wznowień, to nie mam nic przeciwko fizycznym nośnikom, niemniej ewolucja rynku muzycznego idzie w inną stronę. Chciałbym się mylić.

Co do porównań to nie odnosisz się do najnowszych wydań cyfrowych, więc porównania z natury są na korzyść SACD.

• 0

Nie od razu Rzym zbudowano. Oczywiście z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego.

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Na pliku 24/96 mam  Presto  i Signals .... i   porownanie wypada zdecydowanie na korzysc SACD ( Presto ) ... Mam rowniez Signals , gdy otrzymam zamowione BR Audio z Signals to dam znac jak wypadlo porownanie.

• 0

Biomechanoid

Biomechanoid

Administrator

• 1706 postów
  •      Grace Under Pressure

•      Paweł

•      Mężczyzna

•      Mystka

•      Perkusja

Presto i Signals nie ukazały się jeszcze w nowym masteringu. Porównujesz SACD z masteringiem z edycji Sectors, a nie 40th Anniversary Edition.

Piszę o tym już kilku postów. Tutaj masz szczegóły: http://forum.hemisph...j-nie-może-być/

• 0

Nie od razu Rzym zbudowano. Oczywiście z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego.

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

To BR Audio Signals  zapowiedziany na sierpien , to Jaki  mastering...??

• 0

tomekrush

tomekrush

Niemowa

• 19 postów
  •      Signals

•      Tomasz

•      Mężczyzna

•      Zielona Góra

Wolę brzmienie z Roll The Bones.....
Ty tak na powaznie , czy ma to byc dowcip ....?????!!!

poważnie. Oczywiście mówimy tu o produkcji bo Counterparts to po prostu płyta inna od Roll The Bones, cięższa, bardziej surowa. Nie oznacza rzecz jasna że lepsza. Na C. są dwie ewidentne plomby, parę naprawdę świetnych numerów i reszta na przyzwoitym poziomie. Generalnie nie rozumiem fenomenu tej płyty, to że Rush zagrali trochę ostrzej niż na kilku wcześniejszych krążkach ma być jakimś wyznacznikiem jakości? Hold Your Fire mimo swojej lekkości bije na głowę Counterparts, a przy takim 2112 ta płyta znika, pod każdym względem.

Może moja wypowiedź bedzie wypaczona faktem, ze Counterparts to była pierwsza płyta, a własciwie kaseta, która kupiłem jako oryginalne wydawnictwo w jednym z dobrych sklepów muzycznych w zach Polsce. Ale musze to napisać. Po przyjściu do domu i nastawieniu na dosc średniej jakości kaseciaku MK deck cos tam/ sprzężonemu do pozostałości mego dobrego audio sprzętu, czyli wzmacz. ws303, i nagłosnienia 25 W fonica, pierwsze dzwięki Animate po kilku sekundach słuchałem na stojąco. Bo dzwięk jaki dobiegł moim uszom, brzmiał niczym z jakiegoś studia nagraniowego/ Tu trzeba wziać pod uwage mój wtedy młodzieńczy wiek, i zauroczenie tria "rash". To tyle na teraz. jak dyskusja się rozwinie, to napisze jeszcze sporo o niektórych rewe;acyjnych kawałkach z tej płyty

• 0

tomekrush

tomekrush

Niemowa

• 19 postów
  •      Signals

•      Tomasz

•      Mężczyzna

•      Zielona Góra

Takich własnie wypowiedzi spodziewałem sie po osobach kochających muzykę, i teksty RUSH. Stonowane, bez emocji. Logiczne, i merytoryczne. Ale gdy trzeba to oddacie ostatnia "koszule" by opisać jakiś osobisty fakt, wydarzenie związane z kanadyjskim triem. I hmm, wydaje mi sie, że tacy własnie są miłośnicy/i miłośniczki/ mUzyki R U S H. Nastawiłem jakieś kilkanaście minut temu Counterparts/ juz nie z kasety/ na moim podłej jakości subwooferze. I musze sie Wam przyznać, ze tak jak powiada sie, ze "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu' tak moja przygoda z Counterparts kończy sie zawsze na kilkukrotnym powtarzaniu utworu...jakiego? Znalazłem na yt marnej jakosci nagranie Double Agent/bo własnie o ten utwór chodzi/ z szacownej acz mocno wysłuzonej juz Madison Square Garden    I piszcie co chcecie, ale mym zdaniem to nie tylko najlepszy kawałek na tej płycie, ale i poważnie wykraczający i nie poddający sie wszelkim konwenansom i klasyfikacjom . Ale pewnie za tydzień zmienię zdanie, i wybiorę z Counterparts zupełnie inny fragment che che. I bedę sie nim zachwycał.

• 0

tomekrush

tomekrush

Niemowa

• 19 postów
  •      Signals

•      Tomasz

•      Mężczyzna

•      Zielona Góra

A skoro juz jestesmy przy sali Madison Square Garden, to przy niej pozostańmy. Bravurowo zaśpiewane przez Geddy Lee Bravado. czytaj- z błędami w vokal, ale znakomicie jesli chodzi o energetykę tego naprawdę Pięknego Tekstu...............  

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych