Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

Counterparts na SACD !!!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

•      Livry Gargan / Chrzanow

Wydany przez Audio Fidelity ma sie ukazac pod koniec roku :)
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

To się będę musiał postarać o odtwarzacz.
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

SACD sucks, tyle w temacie. A Counterparts to nie jest jakiś majstersztyk produkcyjny. Wolę brzmienie z Roll The Bones.
  • 0

afterimage69

afterimage69

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3007 postów
  •      grace under pressure

•      wiesław

•      Mężczyzna

•      gitara

Dla mnie, starego audiofila - wiadomość dnia ;) :D
  • 0

afterimage69

afterimage69

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3007 postów

•      wiesław

•      Mężczyzna

•      gitara

To się będę musiał postarać o odtwarzacz.

Dołączona grafika

Pójdzie na tym ? Jak wydadzą CA będzie jak znalazł :D
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Wolę brzmienie z Roll The Bones..... Ty tak na powaznie , czy ma to byc dowcip ....?????!!!
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Wolę brzmienie z Roll The Bones.....
Ty tak na powaznie , czy ma to byc dowcip ....?????!!!

poważnie. Oczywiście mówimy tu o produkcji bo Counterparts to po prostu płyta inna od Roll The Bones, cięższa, bardziej surowa. Nie oznacza rzecz jasna że lepsza. Na C. są dwie ewidentne plomby, parę naprawdę świetnych numerów i reszta na przyzwoitym poziomie. Generalnie nie rozumiem fenomenu tej płyty, to że Rush zagrali trochę ostrzej niż na kilku wcześniejszych krążkach ma być jakimś wyznacznikiem jakości? Hold Your Fire mimo swojej lekkości bije na głowę Counterparts, a przy takim 2112 ta płyta znika, pod każdym względem.
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Wolę brzmienie z Roll The Bones.....
Ty tak na powaznie , czy ma to byc dowcip ....?????!!!

poważnie. Oczywiście mówimy tu o produkcji bo Counterparts to po prostu płyta inna od Roll The Bones, cięższa, bardziej surowa. Nie oznacza rzecz jasna że lepsza. Na C. są dwie ewidentne plomby, parę naprawdę świetnych numerów i reszta na przyzwoitym poziomie. Generalnie nie rozumiem fenomenu tej płyty, to że Rush zagrali trochę ostrzej niż na kilku wcześniejszych krążkach ma być jakimś wyznacznikiem jakości? Hold Your Fire mimo swojej lekkości bije na głowę Counterparts, a przy takim 2112 ta płyta znika, pod każdym względem.

Jesli chodzi o produkcje to jednym z lepszych producentow po T.Brown byl Peter Collins , ktory to wlasnie wyprodukowal : Counterparts , PW , HYF ...
I co dziwne kazda z tych plyt brzmi inaczej... ale brzmia zdecydowanie lepiej od plastikowego plaskiego brzmienia Roll The Bones.
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Jesli chodzi o produkcje to jednym z lepszych producentow po T.Brown byl Peter Collins , ktory to wlasnie wyprodukowal : Counterparts , PW , HYF ...
I co dziwne kazda z tych plyt brzmi inaczej... ale brzmia zdecydowanie lepiej od plastikowego plaskiego brzmienia Roll The Bones.

Counterparts ma zupełnie inne brzmienie niż Hold Your Fire, nie czuć tam ręki Collinsa który był przede wszystkim producentem pop i po jakimś czasie wziął się za rocka. Zaś Roll The Bones nie brzmi wcale plastikowo. Uważasz że Power Windows nie brzmi plastikowo a Roll The Bones tak? No wolne żarty.
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Counterparts ma zupełnie inne brzmienie niż Hold Your Fire, nie czuć tam ręki Collinsa który był przede wszystkim producentem pop i po jakimś czasie wziął się za rocka. Zaś Roll The Bones nie brzmi wcale plastikowo. Uważasz że Power Windows nie brzmi plastikowo a Roll The Bones tak? No wolne żarty.

Faktem jest, ze byl producentem HYF i ze swiadomie zadecydowano o takim a nie innym brzmieniu tej plyty , ktore jest totalnym przeciwienstwiem do tego z PW - ktore jest metaliczne z pobita gora i basem charakterystyczne dla wczesnych realizacji DDD ... Natomiast na HYF wycieto gore podbijajac srednice .. Nie wszystkim moze sie to podobac ...
RTB uwazam za jedna ze slabszch plyt Rush pod kazdym wzgledem .
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Faktem jest, ze byl producentem HYF i ze swiadomie zadecydowano o takim a nie innym brzmieniu tej plyty , ktore jest totalnym przeciwienstwiem do tego z PW - ktore jest metaliczne z pobita gora i basem charakterystyczne dla wczesnych realizacji DDD ... Natomiast na HYF wycieto gore podbijajac srednice .. Nie wszystkim moze sie to podobac ...

mnie się podoba zarówno HyF jak i PW. Także pod względem produkcji te płyty spełniają moje oczekiwania. Z kolei Counterparts przy tych albumach brzmi niechlujnie, choć pewnie że o wiele lepiej niż ostatnia płyta Rush. Roll The Bones to ostatni album Rush który zyskał staromodną produkcję. Później było już niestety gorzej.
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

mnie się podoba zarówno HyF jak i PW. Także pod względem produkcji te płyty spełniają moje oczekiwania. Z kolei Counterparts przy tych albumach brzmi niechlujnie, choć pewnie że o wiele lepiej niż ostatnia płyta Rush. Roll The Bones to ostatni album Rush który zyskał staromodną produkcję. Później było już niestety gorzej.

Nie rozumiem twego oporu do produkcji Counterparts .. o_O
Ktora to plyta ma ostre i ciezkawe brzmienie i jestem bardzo ciekaw, jak bedzie brzmiala w SACD , mam nadzieje ze do transferu na DSD uzyto pierwotnej wersji , a nie zadne remastery !!!!! >8
Jak dla mnie niechlujne brzmienie ma VT ... , a stromodna produkcja skonczyla sie powoli z odejsciem T.Browna i analogwym nagrywaniem ... ( ostatnia plyta nagrana w analogu bylo chyba GUP...)

PS. Gosc z Oklahomy pisze na forum S.Hoffmana :

Rush switched from Rupert Hine (who had produced Presto and Roll the Bones) and went with Peter Collins. The album was recorded by Kevin Shirley. They also decided to track to analog again, and went back to record at Le Studio, for the last time. The album sounds a lot better than their previous 2 or 3 albums.

It's a great sounding album. My only complaints are that they started using more compression on the mix on this album. This is also the album where Geddy starting layering so many background voices. I don't care for that as much.

Other than that, it's a beefy, analog sounding record. Lots of guitar and bass. No (or barely no) keyboards. Great album.

Ostatni analog ....? :o :)
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Counterparts jest DDD nie żaden analog

http://www.nimitz.ne...sh/faq1ans.html

reszta wywodu tego gościa nie ma więc żadnego sensu skoro on tam usłyszał analogowe brzmienie.

i chodzi mi o to że Roll The Bones ma jeszcze brzmienie lat 80, kiedy Counterparts to już wejście w lata 90

swoją drogą dwa ostatnie albumy studyjne z Brownem były miksowane cyfrowo, dopiero Grace Under Pressure znów analogowo ze względu na niedoświadczonego producenta.
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Couterparts was recorded analog.... Kolejna wypowiedz na S.Hoffmana Forum ... Nie bede sie ciepał o to , ale jesli material został nagrany w Le Studio - to bardzo prawdopodobne jest , ze był to analog ...
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

,,,,nawet nie wiem, co to jest SACD. Niedzisiejszy jestem:) Do pełni szczęscia straczy mi załadowanie płyty CD do odtwarzacza, solidne ustawienie potencjometrów, basy, soprany, korekcja i jazda. Starczy na orgazm. Po co mi jakieś onanistyczne SACD:)))?
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

Couterparts was recorded analog....

Kolejna wypowiedz na S.Hoffmana Forum ...

Nie bede sie ciepał o to , ale jesli material został nagrany w Le Studio - to bardzo prawdopodobne jest , ze był to analog ...

ale co mnie obchodzą jakieś wypowiedzi na forum?

swoją drogą wypowiedź z tego samego forum

"How do you know? Where's the proof?
Le Studio (where Counterparts was recorded) was the first recording studio to start using digital recorders, that was in 1982-83. The term "original master tapes" does in no way indicate that it's analog tape."

taśmy są analogowe i cyfrowe, pracując w radio miałem styczność z taśmami cyfrowymi. O digital audio tape słyszał?
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Kochani mam! Pachnący farbą drukarską z USA hop sa sa. Najpierw był listonosz z przesyłką później kumpel z kiszoną kapustą. Trochę się boję odpalić krążek. To już 20 lat!
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Odpalaj, nie pękaj. Animate będzie pierwsze.
  • 0

afterimage69

afterimage69

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3007 postów

•      wiesław

•      Mężczyzna

•      gitara

Drugi ,mój ulubiony: Rush na "grandżowo"- Stick It Out ;)
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Na 6 sierpnia zapowiedziano Hemisphres na SACD .....
http://www.amazon.co... ... nk-c104-20
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych