Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
Zdjęcie

2112 Deluxe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

cygnus74

cygnus74

Gęba się nie zamyka

• 6505 postów
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

Na 18 grudnia zapowiedziano premierę wydawnictwa 2112 Deluxe.
  • 0

afterimage69

afterimage69

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3007 postów
  •      grace under pressure

•      wiesław

•      Mężczyzna

•      gitara

Wszystkim nam dedykuję Tears. Płacz i płać ! ;)
  • 0

Anarchist

Anarchist

Niemowa

• 19 postów
  •      wszystkie

•      Henryk

•      Mężczyzna

•      brak5

na kolejne reedycje kolejnych płyt w 5.1 długo nie poczekamy bo zapowiedziano je już na kolejne lata.to dlatego nie dali 2112 w 5.1 w sektorach.
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

•      Livry Gargan / Chrzanow

Bedzie juz co najmniej z 6 miesiecy , od zapowiedzi , ze albumy z Sectors ukaza sie na HDTracks w wersji 24/96 .... I cisza w eterze :x !!! Chlopaki cos kombinuja ?? Moze beda w wersji SACD ( wieksza kasa ...???!!! ;) )
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Na 18 grudnia zapowiedziano premierę wydawnictwa 2112 Deluxe.

Ma to byc box z wersja CD+BD (??? , dlaczego nie DVD Audio )
Na BD maja byc wersje stereo + 5.1 ( w 24/96 ???)
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

dżizas onanizm technologiczny
  • 0

LS.Disease

LS.Disease

Gęba się nie zamyka

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7234 postów
  •      Hemispheres

•      LS.D

•      Mężczyzna

•      Tychy

•      gitara

na pewno nie kupię. Zresztą boxetów też nie posiadam. To jakaś paranoja.
  • 0

afterimage69

afterimage69

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3007 postów
  •      grace under pressure

•      wiesław

•      Mężczyzna

•      gitara

Boże, wy jakimś slangiem "jedziecie"???
  • 0

Carmen

Carmen

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 333 postów
  •      MP, 2112, Power Windows

•      Kinga

•      Kobieta

•      przed monitorem

Ja tam mam kompletną serię The Rush Remasters (no, poza koncertówkami, tylko studyjne albumy), nie narzekam, innych, bardziej wypasionych wersji kupować - przynajmniej na razie - nie zamierzam. I tak nie dysponuję na razie odpowiednio dobrym sprzętem, żeby wyłapywać jakieś drobne brzmieniowe niuanse i żeby np. wersja 5.1 w ogóle mi się do czegoś przydała. Przynajmniej mam oryginalną dyskografię za rozsądne pieniądze.
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Mlle ( Mme ??) Carmen ! Zapewniam was , ze wylapalibyscie z latwoscia roznice pomiedzy wersja SD a HD Audio .. !! ( Wyjatkiem potwierdzjacym regule - dawniej plyty Rush byly doskonale wyprodukowane i tak tez brzmialy - jest ostatni album CA ... na ktorym tej roznicy nie slychac , bo jego produkcja zostala totalnie skopana ... :-( ) A te remastery to tyz marketingowy zabieg ... A swoja droga nie dziwie sie chlopakom , ze tak wzdragaja sie przed wydaniem swych plyt w HD Audio ... bo to bedzie ich ostatnia karta , by jeszcze troche kasy wycisnac z plyt nagranych Xlat temu ...
  • 0

Carmen

Carmen

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 333 postów

•      Kinga

•      Kobieta

•      przed monitorem

Mlle ( Mme ??) Carmen !
Zapewniam was , ze wylapalibyscie z latwoscia roznice pomiedzy wersja SD a HD Audio .. !!

W to nie wątpię. Ale - powtórzę - na sensownym sprzęcie. Nie wiem, czy takowym jest kilkunastoletnia, zaczynająca już zdychać wieża rodziców, która ostatnio łaskę mi robi, że w ogóle płyty chce odtwarzać ;) A to zresztą i tak tylko w domu, na studenckiej stancji zostaje mi niestety tylko laptop i mp3. Cierpią na tym trochę moje uszy, ale cóż, kupno lepszego sprzętu póki co dopiero w planach.
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

Fakt by to wylapac trza miec jako taki sprzet .... ! A wczesniej , czy pozniej sie takowego dorobisz , czego ci zycze i pozdrawaiam...
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Fakt by to wylapac trza miec jako taki sprzet .... !
A wczesniej , czy pozniej sie takowego dorobisz , czego ci zycze i pozdrawaiam...

A Ty Jacek na czym grasz w sensie odtwarzasz?
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

[q na studenckiej stancji zostaje mi niestety tylko laptop i mp3. Cierpią na tym trochę moje uszy, ale cóż, kupno lepszego sprzętu póki co dopiero w planach.

Nie popadnij kruszyno w audiofilski onanizm, ten wątek niebezpiecznie ewoluuje w tę stronę. Master, remaster, niuanse. Dobry solidny sprzęt z górą i dołem da Ci wiele rozkoszy i starczy.

Dalsze wglębianie się w temat to już sztuka dla sztuki. Pamiętaj, że muzyka jakoś brzmi. BRZMI. Ona ma swój "sound". Technologiczne onany deformują muzykę, w efekcie nigdy nie jest ona grana w taki sposob, jak słyszysz ją dzięki jakiemuś onanowi.

A zatem nie jest to juz realnie muzyka, tylko jakies przetworzone, podbite, wykoślawione,. sterylnie czyste farmazony.

Bez śladu życia. Carmen, nie daj się. Doskonały sound można było uzyskać na przykład na analogowym gramofonie z szerokim pasmem, z nowej, niezniszczonej płyty analogowej z dobrej tłoczni. Plus oczywiście odpowiednie kolumny. To jest jakby punkt wyjścia do dalszych poprawek, podbić i czyszczenia z szumów itd. Ale gdzies jest granica rozsądku w tym wszystkim.

Ta granica bywa czesto przekraczana.
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Nie popadnij kruszyno w audiofilski onanizm, ten wątek niebezpiecznie ewoluuje w tę stronę.

A niby w jaką stronę ma "ewoluować" skoro mowa o wydaniu deluxe i niby dlaczego "niebezpiecznie"?

Na mój gust sporo ostatnio "kruszynkujesz" i "kwiatuszkujesz" tzn:

;)
  • 0

jacek2

jacek2

Coś tam już napisał

• PipPip
  • 122 postów
  •      Moving Pictures

•      jacek

•      Mężczyzna

A wczesniej , czy pozniej sie takowego dorobisz , czego ci zycze i pozdrawaiam...

Odtwarzacz - Marantz SA-15S1
Wzmacniacz - Marantz PM-16
Kolumny - Cabasse Skiff
Sluchawki - Denon AH-D7000
  • 0

mielu

mielu

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 3795 postów
  •      Hemispheres

•      Piotrek

•      Mężczyzna

•      Warszawa

Te słuchawki chyba powodują błędny odsłuch materiału :D
  • 0

Carmen

Carmen

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 333 postów

•      Kinga

•      Kobieta

•      przed monitorem

[q na studenckiej stancji zostaje mi niestety tylko laptop i mp3. Cierpią na tym trochę moje uszy, ale cóż, kupno lepszego sprzętu póki co dopiero w planach.

Nie popadnij kruszyno w audiofilski onanizm, ten wątek niebezpiecznie ewoluuje w tę stronę. Master, remaster, niuanse. Dobry solidny sprzęt z górą i dołem da Ci wiele rozkoszy i starczy.

Dzióbku (a co, jak Ty mi ciągle "kruszynkujesz", to ja też sobie mogę ;) ), przeczytaj jeszcze raz to, co napisałam i zastanów się, bo nadinterpretujesz. O niuansach piszę z perspektywy "i tak mnie to teraz mało interesuje". O remasterach - bo te najzwyklejsze wydania, które mam, zadowalają mnie całkowicie. O "kupnie lepszego sprzętu" - nie mierzę w żaden wypasiony system audio, ale w zwykłą, tylko dobrej jakości miniwieżę. Nie jestem audiofilem i nie aspiruję do bycia takowym, analizowanie parametrów dźwięku mnie w ogóle nie bawi i też moim zdaniem zabija prawdziwego ducha muzyki. Ja po prostu lubię i chcę posłuchać sobie muzyki na przyzwoitym sprzęcie i w przyzwoitej jakości, daleko mi tu do perfekcjonizmu i czepiania się pierdół.
Laptopa jednak przy najszczerszych chęciach do "przyzwoitego sprzętu" nie zaliczysz.
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2331 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

z tym kruszynkowaniem to chciałem być milszy niż szortszy wiesz, rozumiesz:) takie złamanie konwencji Czejen mi już troszke zazdrości, bo do niego nie piszesz Dziubku:)))
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 4789 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Odtwarzacz - Marantz SA-15S1
Wzmacniacz - Marantz PM-16
Kolumny - Cabasse Skiff
Sluchawki - Denon AH-D7000

Toż to powinno na siebie zarabiać :) ! Dajmy na to 20 jewro za odsłuchanie CD. Słuchawki za dopłatą oczywiście. ;)

Daje po gałach, że się tak po konesersku wyrażę.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych