Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja

Attention All Planets Of The Solar Federation...

Od dzisiaj Shoutbox dostępny także dla Gości (bez potrzeby logowania się na forum). Zapraszamy.

Zachęcamy także do skorzystania z mobilnej wersji naszego chat'u. Aplikacja cometchat jest dostępna do pobrania za darmo z Google Play lub Apple Store. Szczegóły na forum.

Zdjęcie

Now Playing Wrzesień

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

Vemod2112

Vemod2112

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2322 postów
  • 16 gru 2010 - 13:56
  •      PW, H, MP, GUP, PW

•      Rychu

•      Mężczyzna

•      Koszalin

Dream Theater - A DRAMATIC TURN OF EVENTS Premiera za tydzień, ale do sieci już wyciekło ;-) Wygląda na to, że po odejściu Portnoya grupa odetchnęła z ulgą i spokojnie nagrała bardzo dobry album. Czasem trzeba pozbyć się dokuczliwego wrzoda. :D
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2199 postów
  • 21 gru 2010 - 00:07
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

piracisz Vemod:) ? nieładnie. Inni piraci piszą gdzieś, ze płyta jest słabiutka Piratom nie wierzę:)
  • 0

Carmen

Carmen

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 333 postów
  • 26 lip 2011 - 19:09
  •      MP, 2112, Power Windows

•      Kinga

•      Kobieta

•      przed monitorem

Płyty Dream Theater zbierają całkowicie skrajne opinie co najmniej od czasów Octavarium. ;) Ja zamówiłam już i grzecznie czekam, aż listonosz z paczką ze sklepu zapuka do mych drzwi, dopiero wtedy się zapoznam. Żadnych wycieków, trochę to byłoby nieeleganckie wobec równie wielbionego przeze mnie zespołu. DT zresztą ma u mnie zawsze kredyt zaufania. Btw - kolejny koncert 29 stycznia w Poznaniu. :)
  • 0

key

key

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 240 postów
  • 29 wrz 2010 - 18:46
  •      2112, Snakes & Arrows

•      Kobieta

•      małopolskie

Vader - Welcome to the Morbid Reich Anthrax - Worship Music Minor Threat - Out of Step Yes - Fly from Here (kurcze, lubią tą płytę)
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 3336 postów
  • 28 wrz 2010 - 22:48
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      44-100

I jak nowy Vader? Czejen w kółko Necropolis wałkuje.

key

key

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 240 postów
  • 29 wrz 2010 - 18:46
  •      2112, Snakes & Arrows

•      Kobieta

•      małopolskie

Nowy Vader jest bardzo dobry. Panowie jak zwykle trzymają poziom i nie rozczarowują :D
  • 0

Vemod2112

Vemod2112

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2322 postów

•      Rychu

•      Mężczyzna

•      Koszalin

piracisz Vemod:) ? nieładnie.
Inni piraci piszą gdzieś, ze płyta jest słabiutka
Piratom nie wierzę:)

I masz rację! Nikomu nie należy wierzyć w dzisiejszych czasach.
Z pirackimi pozdrowieniami (Hej ho! Na umrzyka skrzyni!!! I BUTELKA RUMU!!!) 8-)

Vemod

P.S. Nowy Opeth (oczywiście też spiracony) - kiszka. Skasuję i po kłopocie a gdybym kupił to stałby mi knot na półce. :D
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2199 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Vemod, właściwej postawy ucz się od Carmen, i calkiem serio to piszę, nie tracąc prywatnie do Ciebie sympatii. Piractwo sieciowe, sorry stary ale tak własnie jest, to kradzież.
  • 0

Vemod2112

Vemod2112

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2322 postów

•      Rychu

•      Mężczyzna

•      Koszalin

Zasadniczo masz rację. Grupy dla mnie najważniejsze takie jak np RUSH, YES, Genesis, Marillion, Porcupine Tree etc. stoją u mnie na półce w 100 lub 90 % w oryginale. Najwięcej ściągam w celach poznawczych. Nie stać mnie na wywalanie kasy w ciemno. Poza tym, kto nigdy niczego nie spiracił niech pierwszy rzuci kamieniem ;) . Tym bardziej, że z takiego jutuba czy chomika możesz słuchać całych albumów bezpośrednio, bez ściągania na dysk. To też wg Ciebie kradzież? Z wyrazami szacunku i sympatii, Vemod
  • 0

cygnus74

cygnus74

Prawdziwy gaduła

• 4839 postów
  • 29 wrz 2010 - 09:06
  •      A Farewell To Kings

•      Middletown

•      Mężczyzna

Polecam posłuchać tej piosenki...
  • 0

Carmen

Carmen

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 333 postów

•      Kinga

•      Kobieta

•      przed monitorem

Vemod, właściwej postawy ucz się od Carmen, i calkiem serio to piszę, nie tracąc prywatnie do Ciebie sympatii.
Piractwo sieciowe, sorry stary ale tak własnie jest, to kradzież.

Oj, przeceniasz mnie, Mell. Ja również w celach zapoznawczych ściągam na potęgę, świadoma tego, jak ogromne są moje braki w wiedzy muzycznej i jak wielu znakomitych i wartościowych płyt jeszcze nie znam. Jest tak jednak przede wszystkim dlatego, że jeszcze się uczę, nie mam stałej zarobkowej pracy i najzwyczajniej w świecie nie stać mnie na to, by zdobyć w oryginale wszystkie interesujące mnie płyty. Przyznam tu szczerze - nawet dyskografii Rush nie mam jeszcze kompletnej, brakuje mi 3 krążków, które jednak zamierzam jak najszybciej dokupić. I takie jest właśnie moje podejście - większość kieszonkowego czy jakichś zarobionych dorywczo drobnych sum staram się przeznaczać na płyty, kupując ich tyle, na ile tylko pozwalają mi moje możliwości finansowe.

W moim poście chciałam jednak zwrócić uwagę na coś innego - nigdy nie nazywam siebie fanką czy miłośniczką danego zespołu, nie posiadając jego oryginalnych płyt. Jeżeli uwielbiam grupę X, to za poświęcenie i ciężką pracę przy komponowaniu i nagrywaniu utworów należy jej się pewne poświęcenie także i z mojej strony. Zamiast wydać pieniądze na parę piw czy jakiś ciuch - co często zrobiłabym o wiele chętniej - odkładam je zatem i przeznaczam na CD. Przy czym mniej to moim zdaniem kwestia zarobku dla muzyków, a bardziej gestu pokazującego, jak bardzo muzyka danej grupy jest dla mnie ważna. Coś za coś - fan to osoba, która nie tylko czerpie przyjemność z obcowania z muzyką swojego ulubionego zespołu, ale również ma wobec tego zespołu pewne obowiązki.

A żeby było na temat - u mnie Savatage - Handful of Rain. Znakomity i cholernie wręcz niedoceniany, a niestety nieistniejący już zespół, który ostatnio na nowo podbija moje serce. Perfekcyjne granie z pogranicza heavy i progresywnego metalu, doskonałe kompozycje, wokale (polifonie w "Chance" z rzeczonego krążka czy w "Morphine Child" z "Poets and Madmen" nie przestaną mnie chyba nigdy zachwycać). Grupa zresztą do śpiewaków miała ogromne szczęście - zarówno Jon Oliva, jak i Zachary Stevens dysponują rewelacyjnymi głosami, choć pod względem charyzmy i wyrazistości ten drugi zdecydowanie ustępuje pola temu pierwszemu. Kilka świetnych rock-oper na koncie (przede wszystkim genialne "Streets") to moim zdaniem dodatkowa zachęta, by przyjrzeć się nieco bliżej ich muzyce. ;)
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2199 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

Rozumiem Ciebie Vemod o tyle, ze faktycznie, płyty bywają masakrycznie drogie i człowieka bierze anielska ku..wica, kiedy policzy sobie ile pijawek zarabia na niezliczonych pośrednictwach.... Ale jednak. Jednak, Vemod:) Popraw się chłopie a w wolnej chwili zapraszam na browara:) Omówimy temat z detalami:)) Carmen, chwała Ci za przemożną chęć edukacji muzycznej i mam nadzieje, ze zobaczymy się kiedyś w jakiejś hali koło sceny. Ale...zwróc uwagę na jedno: popadasz w relatywizm moralny... Czujesz to? "Nie zarabiam ale chcę, no to...." Ja tez za mało zarabiam ,zeby jezdzić aston martinem (żadną tam beemą czy merolem, to auta dla wsi), ale nie oznacza to, że zaplanuje skok na salon dealerski, choćby po to, zeby sie przejechać... Uczymy sie pewnych nawyków a potem, te nawyki, wracają do nas rykoszetem. W codziennym życiu. Ja święty nie jestem, ale postawiłem sobie określone zasady. Jedna z nich to: zero pirata. (jest takie powiedzenie: "jak nie wolno ale się bardzo chce, to można". Stosuję je wyłacznie w stosunku do kobiet....:)
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2199 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

a tymczasem..... Nowy Dream Theater w odtwarzaczu.
  • 0

Vemod2112

Vemod2112

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2322 postów

•      Rychu

•      Mężczyzna

•      Koszalin

Ale jednak. Jednak, Vemod:) Popraw się chłopie a w wolnej chwili zapraszam na browara:) Omówimy temat z detalami:))

Poprawić to się już nie poprawię, ale co do browara (dla mnie bezalkoholowe proszę) to bardzo chętnie.
Wybieram się na RAMMSTEIN. Będziesz?
  • 0

Carmen

Carmen

Średnio aktywny

• PipPipPip
  • 333 postów

•      Kinga

•      Kobieta

•      przed monitorem

Carmen, chwała Ci za przemożną chęć edukacji muzycznej i mam nadzieje, ze zobaczymy się kiedyś w jakiejś hali koło sceny. Ale...zwróc uwagę na jedno: popadasz w relatywizm moralny... Czujesz to?

"Nie zarabiam ale chcę, no to...."

Czuję jak najbardziej. Dlatego też nigdzie nie pisałam, że czuję się całkowicie usprawiedliwiona - bo również sądzę, że taka sytuacja do końca w porządku nie jest. I wyszło, że się tłumaczę, a po prostu chciałam wyjaśnić swoje podejście, bo widzę, że z mojego pierwszego posta w tym temacie wyciągnąłeś za daleko idące wnioski. W skrócie: nie, nie jestem święta. Ale zdecydowanie nie należę też do ludzi, którzy ściągają, bo "po co wydawać kasę na coś, co można mieć za darmo". I jeszcze są z tego dumni.

No ale co ja mogę teraz zrobić, co najwyżej obiecać, że jak już będę zarabiać i będę w stanie kupować sobie te 2 płyty tygodniowo, to raz na zawsze skończę z piraceniem. I akurat w tej kwestii możesz liczyć na moje słowo. :)

Gdybym tylko miała rodziców, którzy wychowaliby mnie w duchu starej dobrej muzyki, pewnie sporą część moich obecnych oryginalnych zbiorów miałabym od początku do dyspozycji. Cóż, jeśli będę mieć kiedyś dzieci, to już teraz z góry wiadomo, czego będą słuchać. :D

A nowy Dream Theater również u mnie już rozbrzmiewa w głośnikach. Faworyt po pierwszym kontakcie - Breaking All Illusions, reszta płyty jak do tej pory mi nie podeszła, ale słucham dalej. Czegoś mi na tym krążku brakuje, ale i tak obawiałam się, że będzie gorzej.
  • 0

Mell

Mell

Prawdziwy gaduła

• PipPipPipPipPipPip
  • 2199 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      .

a to ciekawe, też mi sie podoba Breaking. Moze jeszcze Outcry, z balladek niezła jest ta pierwsza w kolejnosci. Ale... Portnoy chyba miał rację, kiedy chciał zrobić przerwę zespołowi... Z tym, że przesadził, bo podobno chciał 5 lat przerwy:)) Ale jego wiarygodność obniża chęć powrotu do zespołu już miesiąc po odejściu:))) Ogólnie mówiac, Dream zjada własny ogon. Ciekawe co na to naczelny dreamolog, Slusarz....
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 3336 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      44-100

Opeth - Heritage Jestem w trakcie słuchania (6. numer). Wybitnie niematalowy materiał. Do tej pory był już fortepian, kontrabas, solówka fusion, miotełka na werblu, gary w ogóle brzmią arcyjazzowo. Łobaczym jak siądzie. Tak czy siak jestem dobrej myśli :)

cygnus74

cygnus74

Prawdziwy gaduła

• 4839 postów

•      Middletown

•      Mężczyzna

Deep Purple : Phoenix Rising - DVD Burn Perfect Strangers Deep Purple in Rock The Battle Rages On... Rapture Of The Deep
  • 0

CZEJEN

CZEJEN

Administrator

• 3336 postów
  •      .

•      .

•      Mężczyzna

•      44-100

Deep Purple :

Phoenix Rising - DVD
Burn
Perfect Strangers
Deep Purple in Rock
The Battle Rages On...
Rapture Of The Deep

Cóż za radykał! Nawiedziło znienacka? :D

cygnus74

cygnus74

Prawdziwy gaduła

• 4839 postów

•      Middletown

•      Mężczyzna

Cóż za radykał! Nawiedziło znienacka? :D

Sam wiesz jak to bywa. Czasem jak dziecko :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych