Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

  Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
-----

Wydarzenie: KAT & Roman Kostrzewski, Alastor,Thunderwar/Warszawa/Progresja[FB]

w Koncerty
Dodane przez newsbot , 07 mar 2018


Odbędzie się 16 mar 2018 19:00 - 23:00 (Wydarzenie zwykłe)

newsbot


wejście: 18:00
start:19:00

bilety: https://progresja.co...tor-thunderwar/Kat i Roman Kostrzewski (KAT&RK) to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo, powstał w 1980 r. Zwycięstwo w konkursie publiczności -Jarocin 85’ dało zespołowi pierwszy singiel „Noce Szatana” , „Ostatni tabor”(Tonpress),i pierwszą płytę zespołu wydaną w Europie Zachodniej-”Metal & Hell” (Ambushrecords).
Na przestrzeni lat KAT dzieli deski z tuzami światowego metalu jak: Metallica, Motörhead, Iron Maiden, z powodzeniem występuje w kraju i za granicą, w październiku 2016 r. KAT&R K z sukcesem odbył 11 koncertową trasę po Anglii, Szkocji i Irlandii
Teraz skoncentrowany jest nad materiałem na nową płytę ale będzie gościł w wielu miastach w Polsce.
Zespół prowadzony przez Romka Kostrzewskiego i Irka Lotha występuje obecnie w składzie:
Roman Kostrzewski- wokal,Irek Loth- perkusja, Jacek Hiro-gitara, Krzysztof Pistelok-gitara, Michała Laksa-bas.Alastor
Powstały w 1986 r. w Kutnie thrash-metalowy zespół ALASTOR to kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Dotychczas wydane albumy studyjne zostały docenionezarówno przez słuchaczy, jak również krytyków; a nazwę ALASTOR można beztrudu odnaleźć w Encyklopedii polskiego rocka" .
Zespół ma na swoim koncie wysstępy na większości polskich festiwali metalowych i rockowych: Metalmania, FMR Jarocin, RockFestiwal Węgorzewo, Mayday Rock Festival, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Hunterfest, Summer Dying Loud, Rock&Rose Fest Kutno i wiele innych.

ALASTOR koncertowł razem z wieloma zespołmi zaliczanymi zarówno do polskiej, jaki i światowejścisłej czołówki, m.in.: Nasty Savage, Exumer, Living Death, Sodom, KAT & Roman Kostrzewski, Turbo, Vader, Wilczy Pająk, Dragon, Tankard, Death Angel, Flotsam&Jetsam,Exodus oraz King Diamond.

W 1989 r. światło dzienne ujrzał debiutanckialbum Syndroms of the Cities", wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster i dostępny w całej Europie. Polskojęzyczna wersja (Syndromy Miast") pojawiła się w kolejnym roku nakładem wytwórni Polmusic. Nagrany w 1990 r. album "Przeznaczenie" wydany został nakładem wytwórni Metal Mind Productions ponad20 lat póżniej, tj. 17 września 2012 r., w wersji aanglojęzycznej W 1992r. Carnage Records wydało kasetę "Garage'92 Live Session". W 1993 r. ALASTOR wygrał konkurs finałowy podczas FMR w Jarocinie i dzięki temu w 1994 r. nagrał album "Zło", wydany przez LoudOut Records. Po 3 latach, w 1997 r., nakładem Morbid Noizz, światło dzienne ujrzało kolejne wydawnictwo zespołu, zatytułowane "Żyj, gnij i milcz". Mimo dobrych recenzji albumu zawiodły kwestie promocyjne, co doprowadziło do zawieszenia pod koniec lat 90-tych'działalności zespołu

Zespół został skutecznie zreaktywowany w 2005 r., by 4 lata później, w 2009 r., wydać wysoko oceniony album "Spaaazm" (Fonografika/Metal Mundus). Rok 2010 zapoczątkował zmiany w składzie - po ponad 20 latach działalności szeregi opuścił dotychczasowy wokalista Robert Stankiewicz, a jego miejsce zajął Mish Jarski. Do chwili obecnej zmieniali się również gitarzyści oraz basiści. Jesienią 2011 r. zarejestrowany został materiał na album "Out of Anger", wydany również przez Metal Mind Productions. Jego polska premiera miała miejsce 12 listopada 2012 r., europejska 26 listopada 2012 r., a 15 stycznia 2013 r. album ukazał się w USA.

W chwili obecnej zespół przygotowuje materiał do kolejnego wydawnictwa.

Aktualnie ALASTOR funkcjonuje w składzie:
Sławomir "Bryłas" Bryłka - perkusja
Mariusz "Maryś" Matuszewski - gitara
Mish Jarski - wokal
Artur "Naho" Banach - gitara
Wojciech "Wojtomierz" Milewski


Zespół Thunderwar narodził się w 2012 roku w Warszawie gdy 4 maniaków postanowiło oddać swój hołd dla kapel takich jak Dissection, Bathory, Death, Obituary i 80s NWOBHM. W2013 została wydana pierwsza EP o nazwie "The Birth of Thunder". Po wydaniu tego materiału zespół skupił się na promocji i tworzeniu debiutanckiego albumu "Black Storm". Album został nagrany w Hertz studio i wydany z ramienia Witching Hour Productions w 2016 roku. W 2017 roku zespół postanowił rozejść się z pierwszym perkusistą Vitem Argainskim i w sierpniu 2017 nagrał z Pawłem "Pavulon" Jaroszewiczem nowy materiał w studiu Monochrom. Producentem i realizatorem był Haldor z Satanic Audio. Thunderwar zagrał szereg koncertów z takimi tuzami jak: Carcass, Mayhem, Amon Amarth, Abbath, Death(DTA), Obituary, Asphyx i Sinister.

https://www.facebook...94731887259078/
  • 00 komentarzy

lub Zaloguj się