Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

  Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja
-----

Wydarzenie: Fu Manchu - Pogłos, Warszawa[FB]

w Koncerty
Dodane przez newsbot , 14 gru 2017


Odbędzie się 13 mar 2018 20:00 - 23:00 (Wydarzenie zwykłe)

newsbot


Agencje Go Ahead i P.W. Events - koncerty zapraszają na jedyny w Polsce koncert legendy stoner rocka – Fu Manchu! Kalifornijski kwartet wystąpi w warszawskim klubie Pogłos już 13. marca. Zespół odwiedzi stolicę w ramach światowej trasy promującej pierwszy od czterech lat album studyjny "Clone Of The Universe".

FU MANCHU – CLONE OF THE UNIVERSE WORLD TOUR2018
13.03.2018 / g.20:00
Warszawa/Pogłos
Bilety:
65 zł – https://pwevents.pl/...-manchu/556/116
70 zł – Eventim, Ticketpro, Biletomat, Ebilet
75 zł – w dniu koncertu

FU MANCHU to niezaprzeczalnie jeden z zespołów, które zdefiniowały gatunek znany dziś jako stoner rock. Zaczynali w 1985 r., w Kaliforni czasów Reagana - jako zespół hardcore punkowy pod nazwą Virulence. Muzycy dodziś chętnie odwołują się do swoich hardcore'owo-surferskich korzeni. Pierwszy skład tworzyli wokalista Ken Pucci, gitarzysta Scott Hill, basista Mark Abshire i perkusista Ruben Romano.

Virulence wydało debiutanckialbum "If This Isn't a Dream" w 1989 r. nakładem Alchemy Records, a rok pózniej zespół przyjął nazwę Fu Manchu na cześć czarnego charakteru z komiksów Marvela. Także w 1990r. ukazał się pierwszy singiel pod nowym szyldem pt. "Kept Between Trees". Na początku lat 90. skład kilkukrotnie się zmieniał, a Scott Hill przejął również obowiązki wokalisty.

Pierwszy albumdługogrający Fu Manchu, "No One Rides For Free", ujrzał światło dzienne w 1994 r. Za jego produkcję odpowiedzialny był Brant Bjork, wówczas perkusita Kyuss. W 1995 r. do składu dołączył Brad Davis. W tym samym roku, w ramach promocji kolejnego longplaya "Daredevil", zespół wyruszył w intensywną trasę po USA i Kanadzie między innymi u boku Monster Magnet, cieszącego się wówczas sporą popularnością na antenie MTV. Fu Manchu, Sleep oraz wspomniane już Monster Magnet i Kyuss spopularyzowały w pierwszej połowie lat 90. nowy styl nazwany stoner rockiem, łączący elementy psychodelii z heavy metalem – lub w przypadku Fu Manchu – spowolnionym hardcore punkiem spod znaku Black Flag.

Rok 1996 przyniósł premierę trzeciej płyty "In Search Of" i dołączenie do składu Branta Bjorka i Boba Balcha. Kolejne lata to szereg dobrze przyjętych albumów i trasy m.in. z Kyuss, White Zombie, Marylinem Mansonem czy P.O.D. W 2002 r. miejsce Bjorka za zestawem perkusyjnym zajął Scott Reeder i wtedy też ukonstytuował się skład, w którym Fu Manchunagrywa i koncertuje do dziś: Scott Reeder – perkusja, Brad Davis – gitara basowa, Bob Balch – gitara oraz Scott Hill – gitara i wokal.

Nowy, dwunasty już album studyjny Fu Manchu "Clone Of The Universe" nagrany zudziałem Alexa Lifesona (Rush) ukaże się 9. lutego 2018 r. Według zapowiedzi muzyków brzmienie nowej płyty jest jeszcze cięższe niż wszystkich, które nagrali dotychczas. Jedyna szansa na usłyszenie premierowych utworów już w marcu!

FFO: Kyuss, Truckfighters, Karma To Burn, Monster Magnet, Clutch, Red Fang, Dozer

https://www.facebook.com/FuManchuBand/
http://www.fu-manchu.com
„Evil Eye”
„King of The Road”
„Saturn III”

https://www.facebook...71747613122005/
  • 00 komentarzy

lub Zaloguj się