Skocz do zawartości

Strona RUSH Hemispheres używa cookies. Nasza Polityka prywatności dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. OK
Witaj na RUSH Hemispheres
Wita Cię RUSH Hemispheres. Jak w większości tego typu społeczności powinieneś się zalogować aby móc brać udział w dyskusjach. Proces rejestracji jest nieskomplikowany i wymaga podania minimalnej ilości danch. Przyłącz się do nas i załóż swoje konto. Jako pełnoprawny użytkownik zyskasz:

  Możliwość zakładania tematów i brania udziału w dyskusjach.
  Subskrypcje email dowolnych treści na stronie.
  Własny profil z mnóstwem ciekawych opcji konfiguracyjnych.
  Nieograniczoną przestrzeń na swoje albumy w Galerii.
  Możliwość rozmów na żywo z pozostałymi użytkownikami.
  Wewnętrzny komunikator do wymiany korespondencji ze znajomymi.

Logowanie Rejestracja

Wydarzenia dnia kwiecień 12, 2018

w Koncerty
  • Brak uprawnień wymaganych do dodawania wydarzeń

----- Ensiferum + Ex Deo, Wind Rose / Zaklęte Rewiry, Wrocław[FB]
Przez newsbot

Odnośnik bezpośredni
ENSIFERUM – fińscy folk-metalowcy powracają do Polski, by wystąpić na czterech koncertach: w Gdyni, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu wramach promocji nowego albumu “Two Paths”! Przed nimi wystąpi inspirowany Starożytnym Rzymem zespół Ex-Deo. Zanosi się na prawdziwie epicką trasę!

Harmonogram:
18:30 - otwarcie drzwi
19:00 - Wind Rose
20:10 - Ex Deo
21:30 - Ensiferum

Ensiferum
+ Ex Deo
+ Wind Rose
12.04 Zaklęte Rewiry / Wrocław
Bilety:
80 zł https://pwevents.pl/...-ex-deo/574/122
85 zł Ticketmaster, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl,
90 zł w dniu koncertu

Nie sposób mówić o death metalu inspirowanym muzyką ludową bez wspomnienia o Ensiferum, a ich nowa płyta “Two Paths” ponownie potwierdza ich pozycję w czołówce gatunku. Czerpiąc z brzmienia poprzednich sześciu albumów, “Two Paths” wyróżnia się w dyskografii Finów, będąc ich jednocześnienajbardziej epickim i najbardziej organicznym dotychczas dziełem. Wpływ nabrzmienie zespołu miało również dołączenie do składu Netty Skog, grającejna elektronicznym akordeonie. “Kiedy nagrywaliśmy “One Man Army [2015], chcieliśmy, by ta płyta brzmiała bardziej koncertowo, niż studyjnie. Na “Two Paths” kontynuujemy tę tendencję: używamy sprzętu analogowego, usuwamy ścieżki, czy nawet gramy bez metronomu, co daje zupełnie inny groove niż na większości współczesnych albumów metalowych”, mówi basista i wokalista grupy, Sami Hinkka. “Wszystko sprowadza się do pisania muzyki, której brzmienie nam się podoba I którą dobrze gra nam się na żywo, a na “Two Paths”wszystko udało nam się lepiej, niż kiedykolwiek”.

Ensiferum:
Petri Lindroos – wokal/gitara�Markus Toivonen - gitara/wokal�Sami Hinkka - bas/wokal�Janne Parviainen - perkusja�Netta Skog – akordeon elektroniczny/wokal

Ensiferum online:�http://www.facebook.com/Ensiferum �http://www.ensiferum.com �http://www.metalblade.com/ensiferum

Zespół EX DEO, ze znanym jako wokalista Kataklysm Maurizio Iacono na czele, odwiedzi Polskę w ramach promocji swego wydanego w lutym 2017 nakładem Napalm Records trzeciego albumu „The Immortal Wars”. Autorem okładki płyty jest Eliran Kantor, wcześniej tworzący m.in. dla Testament, Hatebreed, Soulfly i Kataklysm. Głównym tematem albumu są wojny punickie, czyli długoletni konflikt pomiędzy Starożytnym Rzymem a Kartaginą. Epickie utwory Ex-Deo opowiadają o starciu dwóch wybitnych dowódców, Hannibala i Scypiona Afrykańskiego, poruszają również inne tematy z historii starożytnej.


WIND ROSE to zespół grający symfoniczny metal, założony we Włoszech w roku 2009.
W roku następnym zespół wydał Epkę, wyprodukowaną przez Cristiano Bertocchi (wcześniej basistę zespołów LABIRYNTH i VISION DIVINE), która spotkała się z dobrym przyjęciem słuchaczy.
Rok 2012 przyniósł pierwszy pełnopawny album zespołu pt. "Shadows Over Lothadruin", wydany przez Scarlet/Bakerteam Records, który ponownie został bardzo dobrze odebrany przez fanów.
W r. 2013 WIND ROSE odbyło europejską trasę promocyjną, występując jako support przez zespołami: WINTERSUN, FINNTROLL oraz EPICA. W roku kolejnym Cristiano Bertocchi oficjalnie dołączył do składu jako nowy basista.
Kolejny rok to trasa „Origins European Tour“ zespołu ELUVEITIE, wspieranego przez WIND ROSE, oraz wydanie przez ten ostatni drugiego albumu, "Wardens of the West Wind", również poprzez Scarlet Records.
2015 to spotkanie WIND ROSE i ENSIFERUM na euopejskiej trasie „One Man Army“. Dwa lata później zespół podpisuje kontrakt z InnerWound Recordings i w maju 2017 wydaje swój trzeci album, „Stone Hymn“.

https://www.facebook...55364974692994/


12
kwiecień 2018

Dzisiaj świętująBrak urodzin w dniu dzisiejszym